Skocz do zawartości

Dziwny "osad" na powierzchni warki


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że rozlew pszenicy czas zacząć, otworzyłem fermentator no i zobaczyłem coś.

O ile przy pilsnerze po 5 dniach burzliwej na powierzchni nie było nic, o tyle przy tej pszenicy mam taki "osad" na powierzchni. Zapach warki jest jak najbardziej OK jak na pszenice.

Czy jest to normalna sprawa, czy jednak coś jest na rzeczy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na zdjęciu żadnej infekcji, choć jak na dunkela kompozycja mogłaby być bardziej czytelna. Po piwie pływa mieszanina piany i różnych osadów, jak do końca burzliwej nie opadnie, to przed zlaniem na cichą zbierz odkażonym cedzakiej, reszte załatwi cicha. Jest trochę tego badziewia, czy do fermentatora nie trafilo sporo osadów gorących ?

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłeś na wodzie z zatoki meksykanskiej? :o

Hehe ... faktycznie wygląda tak jakby warka miała bardzo bogate złoża roponośne :smilies:

 

Nie widać na zdjęciu żadnej infekcji, choć jak na dunkela kompozycja mogłaby być bardziej czytelna. Po piwie pływa mieszanina piany i różnych osadów, jak do końca burzliwej nie opadnie, to przed zlaniem na cichą zbierz odkażonym cedzakiej, reszte załatwi cicha. Jest trochę tego badziewia, czy do fermentatora nie trafilo sporo osadów gorących ?

Burzliwa defacto się skończyła ... warka jest już szósty dzień i mniej więcej od 2 - 3 dni cisza. Pszenicy tejże nie miałem zamiaru ładować w ogóle na cichą. I teraz mam dylemat, czy zebrać ten osad, przerzucić to do pojemnika z kranem i wrzucić do butelek czy faktycznie zebrać, przelać do pojemnika i na cichą zostawić.

 

PS. Staram się szukać przyczyn. Czy może być to spowodowane tym, że za dużo "śmieci" poszło do fermentatora w chwili zlewania brzeczki z "gara warzelnego" ?

Edytowane przez DeeCann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.