Skocz do zawartości

Ile cukru na pszenice - kto kłamie ;)


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wątek http://www.piwo.org/forum/t3944-Refermentacja-Pszeniczniaka.html bo akurat w temacie ( dzisiaj/jutro zlewam pszenice do butelek). No i właśnie ciekawa dyskusja bo też mam problem z ilością glukozy do dodania.

Ilość warki: 22L

Temp: 22C

Gęstość na początku: 11BLG (jakoś mała tym razem wyszła)

Gęstość po 5 dniach fermentacji: 2,5BLG

 

Wedle kalkulatora http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?12938786#tag wychodzi mi około 240g cukru (w moim przypadku glukozy) na całą warkę przy CO2 = 3.6 czyli najniższa granica dla pszeniczniaków. Wedle producenta/dostawcy (pszenica z ekstraktu słodowego) na 22L powinno się dodać 140g cukru. Jakby na to nie patrzeć różnica to prawie 50%.

 

No i tak ... dodam 140g i będzie za mało gazu no to człek zły będzie. Dodam 240g to znowu obawa żeby fontanny nie było, gorsze żeby butelki przetrwały.

Której wersji się lepiej trzymać ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek http://www.piwo.org/forum/t3944-Refermentacja-Pszeniczniaka.html bo akurat w temacie ( dzisiaj/jutro zlewam pszenice do butelek). No i właśnie ciekawa dyskusja bo też mam problem z ilością glukozy do dodania.

Ilość warki: 22L

Temp: 22C

Gęstość na początku: 11BLG (jakoś mała tym razem wyszła)

Gęstość po 5 dniach fermentacji: 2,5BLG

 

Wedle kalkulatora http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?12938786#tag wychodzi mi około 240g cukru (w moim przypadku glukozy) na całą warkę przy CO2 = 3.6 czyli najniższa granica dla pszeniczniaków. Wedle producenta/dostawcy (pszenica z ekstraktu słodowego) na 22L powinno się dodać 140g cukru. Jakby na to nie patrzeć różnica to prawie 50%.

 

No i tak ... dodam 140g i będzie za mało gazu no to człek zły będzie. Dodam 240g to znowu obawa żeby fontanny nie było, gorsze żeby butelki przetrwały.

Której wersji się lepiej trzymać ?

 

pozdrawiam

hbd.org jest chyba jedynym miejscem w którym za dolną granicę nagazowania dla pszenicy podaje się wartość 3,6. BeerSmith podaje zakres 2,5-2,9. 2,5 wydaje mi się jednak za mało i raczej polecałbym celować w górna granicę.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ... dzięki za odpowiedzi.

Jak to mówią "lepiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić". I zgodnie z tym staropolskim porzekadłem zapodam mniej gramów .. lepiej mieć mniej nagazowane piwo, wypić i się uczyć na błędach niż od razu zaczynać od eksplozji :smilies:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak ... dodam 140g i będzie za mało gazu no to człek zły będzie. Dodam 240g to znowu obawa żeby fontanny nie było, gorsze żeby butelki przetrwały.

Której wersji się lepiej trzymać ?

Jak nie wiesz której się trzymać to spróbuj czegoś po środku czyli daj około 200g glukozy, ja tyle daję na podobną ilość i jest oki. Pomyśl też w jakiej temperaturze będziesz przechowywał piwo, im niższa tym daj więcej. Pszenicę wypija się raczej szybko czyli do lata nie dotrwa raczej.

Ja bym dał około 200g glukozy - nagazowanie nie będzie małe a granaty się nie porobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na 19l przy rozlewie dałem ok 260-280g (sypane na oko; nie mam wagi) do pszenicznego to muszę nad zlewem nalewać i do większego kufla. Czasem nalewanie trwa nawet 2-3 minuty bo sama piana schodzi z butelki...

 

Tak więc to jest zdecydowanie za dużo :smilies:

Butelki brązowe i zielone bez problemu się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na 19l przy rozlewie dałem ok 260-280g (sypane na oko; nie mam wagi) do pszenicznego to muszę nad zlewem nalewać i do większego kufla. Czasem nalewanie trwa nawet 2-3 minuty bo sama piana schodzi z butelki...

 

Tak więc to jest zdecydowanie za dużo :)

Butelki brązowe i zielone bez problemu się trzymają.

Uf... myślałem że robię coś nie tak. Po nasypaniu glukozy musiałem bić rekord w kapslowaniu, po minucie piana by wylewała się.

Pierwszą flaszkę napełniłem wpierw glukozą, piany było... cała szyjka. :smilies:

 

Czy to przypadkiem nie wytrąca się CO2 z młodego piwa jak napotka kryształki glukozy, a nie gwałtowna reakcja głodnych drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.