Skocz do zawartości

Słód już drożeje...


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Postaraj się planować warki wcześniej' date=' z biegiem czasu twój stany magazynowe pozwolą Ci zapobiegać takim sytuacjom.[/quote']

Stany magazynowe skurczyły się drastycznie przy ostatniej warce - 80l (weselny bitter). A moja definicja "wcześniej" zawiera w sobie 3dniowy margines na kuriera i 10dniowy na pocztę, nie spodziewałem się, że będę je musiał podwoić :smilies:

Krzysiek miał chyba na mysli jakieś 100-200kg zapasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek miał chyba na mysli jakieś 100-200kg zapasu :)

no ja tyle nie mam ale mam wrażenie, że spokojnie mógłbym jeszcze parę miesięcy warzyć bez konieczności dostawy... w sumie miałem prawie 150 kg zapasów :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek miał chyba na mysli jakieś 100-200kg zapasu :)

Nie no, ja fizycznie zmagazynować mogę najwyżej trzy worki (plus parę PETów z "carabzdurami" jak to wdzięcznie na sąsiednim forum nazwano :okey:)

 

Tak po zastanowieniu, to problemem nie jest wielkość zapasów; raczej ich "odnawialność". Po prostu następny worek należy zamawiać w momencie, jak zapas spadnie poniżej krytycznej wielkości (np. 8kg, czyli "w następny weekend jeszcze mam co warzyć, ale za dwa już nie").

Edytowane przez Mumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ta partia którą teraz sprzedają jest z marca, a obniżka pojawiła się po moim telefonie że znalazłem w swoim słodzie robaki.

A w jakiej temp. zrobić przerwę na zacieranie robaków? Białkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ponoc czesto sie zdarza w produktach z Bogutyn Młyn...

Ponoć, ponoć... A jak do tej pory z tego forum z tym słodem miało do czynienia niewiele osób i tylko jedna ma negatywną opinię, zresztą chyba wsaczuk i tak robi z niego piwo (moja się nie liczy, bo tylko go oglądałem). Wkrótce będę miał szansę to zweryfikować, bo Stasiek i mnie przywiózł woreczek z Radzynia.

 

Nie ma co powtarzać plotek, trzeba sprawdzić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało to robaków człowiek w swoim życiu zjada żeby się paroma w słodzie przejmować... mi to osobiście nie przeszkadza, jak na razie nie zobaczyłem jakiś negatywnych wpływów tego słodu na smak piwa, a ponad 20 kg już zużyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore ilości wołka zbożowego (martwego i żywego) w słodzie pszenicznym

Jesteś pewny że to był wołek zbożowy? Wydaje się to dziwne, bo wołek nie bardzo potrafi przeżyć w tak suchym środowisku jak słód. Mogłoby to wskazywać, że słód ten się nawilgocił i nie ma już 4-5% wody, tylko raczej bliżej 10%.

Edytowane przez wogosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem już dwukrotnie słód z Bogutyna. Rzeczywiście słód jest nieco "brudny" - miałem wrażenie, że zamiatali go z drewnianej podłogi razem z jakimiś paprochami. Co do "wkładki białkowej" to nic nie widziałem, ale też nie przyglądałem się aż tak dokładnie. Natomiast pamiętam, że były jakieś nitki, przypominające pajęczynę, więc prawdopodobnie był to znak, że w słodzie były mole.

Piwa wychodziły jednak w normie.

Edytowane przez 2artur2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pamiętam, że były jakieś nitki, przypominające pajęczynę, więc prawdopodobnie był to znak, że w słodzie były mole.

Mól ziarniak, albo mklik mączny, oba groźne i niezwykle trudne do wytępienia w domu jak pisze Jacki.

Piwa wychodziły jednak w normie

Oba te szkodniki zanieczyszczają przetwory zbożowe swoimi produktami przemiany materii, pospolicie zwanymi gównem. Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wołku uczyli mnie w szkole średniej i gada rozpoznałem (nawet jeszcze się upewniłem czy się nie pomyliłem). Najciekawsze było to, że worek ze słodem był przegryziony w kilku miejscach. Wyżarte były spore partie folii. A zawilgocenie? Nie sądzę, by BA pakował wilgotny słód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.