Skocz do zawartości

Słód już drożeje...


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie od wczoraj można było usłyszeć, że TB stosował ceny dumpingowe. No a dumping to jest kosztowna polityka, więc albo osiągnęli już swoje cele, czyli zbudowali grupę klientów i uznali, że już okrzepli na rynku i czas zacząć zarabiać, a nie dokładać do interesu, albo skończyły się środki na takie działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 79zł za 25kg nie była dumpingowa - to było tylko o złotówkę taniej niż w Piwodzieju (80zł) za ten sam belgijski słód. Nieco wyższe ceny mieli w BA i CP, ale za inne słody, więc nie porównuję.

 

Spodziewałem się że słód 2010 będzie droższy zgodnie z zapowiedziami, ale to jest słód zeszłoroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 79zł za 25kg nie była dumpingowa - to było tylko o złotówkę taniej niż w Piwodzieju (80zł) za ten sam belgijski słód. Nieco wyższe ceny mieli w BA i CP, ale za inne słody, więc nie porównuję.

 

Spodziewałem się że słód 2010 będzie droższy zgodnie z zapowiedziami, ale to jest słód zeszłoroczny.

No ale jakie to ma znaczenie, że słód jest zeszłoroczny? Cenę dyktuje rynek, równowaga popytu i podaży a nie rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosypią więcej grysu kukurydzianego.

A tak apropos, czy ktoś się orientuje ile kosztuje grys kukurydziany?

Bo z tego co widziałem w sklepach to ceny np kaszki kukurydzianej oscylują w okolicy 2zł za 0,5kg, a to raczej nie jest dużo taniej niż słód... :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos, czy ktoś się orientuje ile kosztuje grys kukurydziany?

Bo z tego co widziałem w sklepach to ceny np kaszki kukurydzianej oscylują w okolicy 2zł za 0,5kg, a to raczej nie jest dużo taniej niż słód... :smilies:

Pojęcia nie mam. Cen w sieci nie znalazłem, ale musi być taniej niż słód. Znalazłem za to ciekawy artykuł o kukurydzy http://www.portalspozywczy.pl/inne/piwo/artykuly/produkty-przemialu-ziarna-kukurydzy-w-piwowarstwie,11964.html. Pewnie niektórzy z Was go czytali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 79zł za 25kg nie była dumpingowa - to było tylko o złotówkę taniej niż w Piwodzieju (80zł) .

Natomiast TB używa jakichś skończonych idiotów jako firmy kurierskiej. Znaczy "K-ex, dawniej Kolporter" (brzmi jak stary kawał o Wedlu). 11-go dostaję maila z TB, że słód wysłany. 14-go po południu piszę do nich maila z prośbą o nr listu przewozowego, bo nie dotarło. Dostaję numer i czytam na stronie K-ex:

2010-10-12 10:48:22 Zlecenie zostało wprowadzone do systemu i czeka na realizację

2010-10-13 23:32:28 Przes. załad. na samochód dystrybucyjny Oddział: Katowice

(cooo??? po nocy rozwożą?)

2010-10-14 09:45:13 Przes. załad. na samochód dystrybucyjny Katowice

2010-10-14 10:18:41 Przes. załad. na samochód dystrybucyjny Katowice

(Worek na pół podzielili i dwoma autami wiozą???)

2010-10-15 07:54:00 Przesyłka dostarczona do Odbiorcy Katowice

(WTF??!!!)

Ale nie, może sąsiadka odebrała? Dzwonię wieczorem na infolinię, odzywa się pogodynka, że infolinia do 16.00. No to dzwonię do oddziału katowickiego - który jak sama nazwa wskazuje jest w Sosnowcu - że według ich systemu odebrałem paczkę. Pan zdziwiony: "Jak to, przecież ona 20minut temu wróciła do nas! Jutro Pan ją na pewno dostanie."

No więc właśnie się kończy "jutro", w domu przez całą dobę (podobnie jak wczoraj, przedwczoraj i cały tydzień) ktoś był i dupa. Żadna paczka nie przyszła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna paczka nie przyszła!

Zgłoś w TB bezpośrednio problemy z tym kurierem, jak nikt nie napisze to od strony wysyłającego będzie wyglądać, ze wszystko jest OK.

Ja brałem z TB dwukrotnie, ale przez Pocztę Polską i było wszytko ok.

 

Swoją drogą pierwsze słyszę o takim czymś jak K-ex a korzystam z kurierów tak namiętnie, że rozpoznawalność mojej pipidówy i to jeszcze z porąbanym administracyjnie adresem w Polsce wzrosła :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może to jest pojedynczy wybryk. Ja jak wysłałem piwo na konkurs do Częstochowy, to szybciej doszła paczka do Żywca wysłana 3 dni później pocztą... A ponoć to była jedyna firma, która potrafiła odnaleźć pracę mojego brata na Łopuszańskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna paczka nie przyszła!

Zgłoś w TB bezpośrednio problemy z tym kurierem' date=' jak nikt nie napisze to od strony wysyłającego będzie wyglądać, ze wszystko jest OK.

Ja brałem z TB dwukrotnie, ale przez Pocztę Polską i było wszytko ok.[/quote']

Jeszcze w poniedziałek rano do nich zadzwonię i zrobię awanturę, a w TB zgłoszę chyba i tak. A miałem dziś warzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna paczka nie przyszła!

Zgłoś w TB bezpośrednio problemy z tym kurierem' date=' jak nikt nie napisze to od strony wysyłającego będzie wyglądać, ze wszystko jest OK.

Ja brałem z TB dwukrotnie, ale przez Pocztę Polską i było wszytko ok.[/quote']

Jeszcze w poniedziałek rano do nich zadzwonię i zrobię awanturę, a w TB zgłoszę chyba i tak. A miałem dziś warzyć...

Wyluzuj, niepierwsza i nieostatnia paczka. Takie rzeczy się zdarzają. Postaraj się planować warki wcześniej, z biegiem czasu twój stany magazynowe pozwolą Ci zapobiegać takim sytuacjom.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się planować warki wcześniej, z biegiem czasu twój stany magazynowe pozwolą Ci zapobiegać takim sytuacjom.

Stany magazynowe skurczyły się drastycznie przy ostatniej warce - 80l (weselny bitter). A moja definicja "wcześniej" zawiera w sobie 3dniowy margines na kuriera i 10dniowy na pocztę, nie spodziewałem się, że będę je musiał podwoić :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.