Skocz do zawartości

Warzenie Grand Championa 2010 w Brackim Browarze Zamkowym


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam nadzieję że zdążą do zabutelkować do grudnia :)

Muszą :)

no ja muszę do 15 listopada zrobić piwo i taki pośpiech może być zgubą dla jakości... Mam nadzieję że warzenie w Cieszynie będzie dla Ciebie przyjemnością a piwo trafi w grudniu do sklepów i będzie wyśmienite ;)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czasu kruca bomba :rolleyes: . kiedy następne warki ?

Eee tam... wcale nie tak mało.

Następne warki pewnie co parę dni - to górna fermentacja więc nie będzie trwało to bardzo długo. A i piwo nie jest bardzo mocne więc leżakować długo nie musi.

Będzie dobrze. :) Przyznaję, że już się nie mogę doczekać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czasu kruca bomba :rolleyes: . kiedy następne warki ?

Eee tam... wcale nie tak mało.

Następne warki pewnie co parę dni - to górna fermentacja więc nie będzie trwało to bardzo długo. A i piwo nie jest bardzo mocne więc leżakować długo nie musi.

Będzie dobrze. :) Przyznaję' date=' że już się nie mogę doczekać. ;)[/quote']

Fakt w przemysłowym idzie to szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na których garach? Na tym kanciatym?

 

Czyli drożdżaki już są. Przeżyły?

W Cieszynie jest tylko jedna warzelnia :) Gotowanie więc odbywać się będzie w "kanciaku"

Drożdże w Cieszynie będą z tego co wiem dopiero jutro, więc dowiemy się czy przeżyły podróż przez ocean :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi fermentacja, bo przecież w Cieszynie warzą same lagery i na fermentowni jest raczej chłodno, to jak będzie wyglądać fermentacja górniaka?

Dla przypomnienia w Cieszynie warzą/uwarzyli też ale czyli Mastne, więc jak widać się da :)

 

PS

Jacer był szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cieszynie jest tylko jedna warzelnia :) Gotowanie więc odbywać się będzie w "kanciaku"

Drożdże w Cieszynie będą z tego co wiem dopiero jutro, więc dowiemy się czy przeżyły podróż przez ocean :)

aaaaa, a bo tak Konieczny słabo tłumaczył.

 

Po zwiedzeniu kilku browarów na trasie stwierdzam, że robią z tego jakieś tajemnice jak w bazie radzieckiej w Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia w Cieszynie warzą/uwarzyli też ale czyli Mastne, więc jak widać się da :)

to ze dać się to wiem, bo mastne wyszło mnie tylko tak z wrodzona inżynieryjna ciekawość męczy jak to się w Cieszynie udało rozwiązać. Może po weekandzie się podzielisz informacją jak to jest rozwiązane o ile to nie będzie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.