Skocz do zawartości

Warszawski browar "Urle"


real_romek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, fajny dział, opiszę więc swoją pierwszą warkę z brewkita, która od 3 dni jest w butelkach tym bardziej, że coś mnie niepokoi

 

No więc:

4.10.2010

gotuję w garnku ok. 6l brewkita coopers lager, z dodatkiem 0,5 kg glukozy i 0,5 kg suchego ekstraktu bursztynowego (nie było jasnego w sklepie), przelewam do fermentatora i uzupełniam wodą (w sumie 4x5l wody mineralnej najtańszej)

5.10.2010 dodaję drożdże i robię pomiar cukru - 11 blg

6.10.2010 wszystko ładnie pracuje temperatura otoczenia ok 22, brzeczki - ok 24

8.10.2010 koniec pracy - 3 blg

11.10.2010 zlewam do butelek, dodaję po 4g cukru do każdej 0,5 l butelki, oczywiście próbuję piwka i stwierdzam, że gdyby było dobrze nagazowane i trochę mniej drożdżowe to super

13.10.2010 podkusiło mnie żeby sprawdzić jak tam idzie, sprawdzam butelkę 0,33 po millerze, trochę się nagazowało, ale przy otwarciu czuć było lekki smrodek i w ogóle ten gaz ma lekko nieprzyjemny zapach, co o tym sądzicie? może to przez przeźroczystą butelkę, chociaż światła dużo tam nie było

 

może dziś sprawdzę jakąś porządną brązową butelczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy, że jeszcze z tydzień-dwa i piwko będzie git. :lol:

 

Witam wśród piwowarów. A nazwa browaru jaka ładna! Dobrze się kojarzy, też lubię śmignąć latem nad Liwiec, choć trochę bardziej na południe (okolice Węgrowa i Liwu). :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam parę razy :] Pozdrawiam Wołominiaka, pół życia mieszkałem w Kobyłce, a teraz na Sadybie przy ulicy o nazwie Urle właśnie ;]

Czasem wpadam na stare śmieci do rodziców, możemy więc kiedyś się wymienić piwkami, jak już będę miał jakieś gotowe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej hej!

 

Nastawiłem wczoraj moją drugą warkę - pszeniczne na bazie ekstraktów WES, drożdże wb-06. Drożdże szybko zaczęły pracować, jest ok. Mam tylko jedno pytanie: Czy potrzebne są jakieś zabiegi aby uzyskać typową dla pszeniczniaków mętność? Czy zlanie bezpośrednio po zakończonej fermentacji burzliwej do butelek będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przed chwilą w piwnicy, pszeniczne ma teraz 1-2 blg, raz na jakiś czas pyknie w rurce, powierzchnia jest jeszcze spieniona, duże bąble, w smaku całkiem dobre, troszkę za kwaśne, aromaty bananowe wpadające trochę w landrynkę, całkiem fajne ;]

chciałem jutro zlewać, czekać czy nie czekać, spadnie jeszcze to blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracam do tematu, bo i wracam do warzenia ;]

 

No więc kupiłem ostatnio trochę sprzętu na spółkę z bratem i ojcem i zaczęliśmy warzenie ze słodów.

Ciekawe warunki mamy w domu na działce, ponieważ nawet podczas ostatnich upalnych dni w piwnicy temperatura wynosiła 8-10 st C ;]

Mimo to na pierwszy rzut poszedł górniak, mianowicie Alt - zestaw z Centrum Piwowarstwa, drożdże S-33, 11,5 BLG

Z tym BLG to trochę wyszło nie tak ;]

Mianowicie wyszło mi 15 BLG ;], mogłem więcej dać wody do wysładzania, niby wiedziałem że powinienem przed chmieleniem mieć ok. 2 BLG poniżej... ;]

 

Tak czy siak liczę na dobre piwko.

 

Mam jedno pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. W instrukcji do Alta od CP było napisane, że na cichą temperatura powinna być 7-14. Czy to nie za mało by górniaki pracowały? W każdym bądź razie rurka bulkała już po 7 godzinach od zadania drożdży, a mój ojciec zniósł właśnie (po 4 dniach) piwko do piwnicy (rurka już słabo bulka;]). Niestety bez zlania, ani bez mierzenia BLG, ale nie chciałem go już kłopotać.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych drożdżach i podanej temp. na cichą przenosi się piwo głównie w celu klarowania. Jeżeli fermentacja burzliwa się nie skończyła po 4 dniach to będziesz miał piwo niedofermentowane i granaty w butelkach. Zmierz Blg, będziesz wiedział czy fermentacja jest zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko ponownie wyniesione na powierzchnię, w weekend sprawdzimy BLG.

 

Czy ktoś może odniesie się do Alta 15 BLg?

 

Jeszcze od siebie dodam, że siedziba (produkcyjna) browaru to właściwie Trzciany pod Nowym Dworem Mazowieckim.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wczoraj pierwsza degustacja Alta - 2 tygodnie po butelkowaniu. Piwo smakuje bardzo dobrze, bardzo aromatyczne, poczekamy jeszcze 2-3 tygodnie, zobaczymy jak będzie wtedy ;]

 

A dziś pilsner czeski z zestawu HB:

Słód pilzneński 4,0kg

Słód karmelowy Carapils 0,45kg

Słód zakwaszający 0,1kg

Chmiel goryczkowy Premiant 40g

Chmiel aromatyczny Saaz 20g

Drożdże piwowarskie Mauribrew Lager 497

 

schłodzone i wstawione do piwnicy o stałej temperaturze 10-12 st. C ;]

 

W planach belgian pale ale i hefe weizen ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.