Skocz do zawartości

Termometr do fermentacji


gmyru86

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, anteks napisał:

Bez jaj, czytałeś co potrafi ispidel?

Też czytałem. Na stronie https://jakwarzyc.piwo.org/ispindel-uklad-zmontowany-podstawowa-kalibracja-p-6.html w akapicie "A co to?" jest napisane :

"oraz w jakiej temperaturze.
iSpidel posiada czujnik temperatury oparty o układ Dallas DS18b20 który jednocześnie wskaże Ci w jakich temperaturach przebiega Twoja fermentacja."

 

Ale po wybraniu, z tej samej strony, opcji "Specyfikacja PDF" wspomniany fragment jest zamazany na czarno.

 

No to mierzy, czy nie mierzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gmyru86 napisał:

Wiem co potrafi ale ja potrzebuje zwykłego termometru nie potrzebuje wykresów itp. Pytanie było czy taki termometr basenowy by się nadał i to wszystko

Jak myslisz jak będzie wyglądać ten termometr basenowy po fermentacji burzliwej? Na FB w grupach piwowarskich sa ogłoszenia o sprzedaży w niższych cenach

ps wykres nie potrzebny ale w każdej chwili możesz sprawdzić temp na telefonie w dowolnym miejscu

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa iSpindel u mnie: jeden wemos z czujnikiem i akumulatorkiem mierzy temp za pomocą iSpindla i wysyła, a drugi wemos zasilany ładowarką 5v do smartfona  za pomocą BrewPiless odczytuje tą temperaturę i przekazuje do smartfona, kompa itp. 

Koszt 3 dychy? i trochę zabawy

Cicha_20230128_212505.png

Edytowane przez 330ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andy1856 napisał:

Też czytałem. Na stronie https://jakwarzyc.piwo.org/ispindel-uklad-zmontowany-podstawowa-kalibracja-p-6.html w akapicie "A co to?" jest napisane :

"oraz w jakiej temperaturze.
iSpidel posiada czujnik temperatury oparty o układ Dallas DS18b20 który jednocześnie wskaże Ci w jakich temperaturach przebiega Twoja fermentacja."

 

Ale po wybraniu, z tej samej strony, opcji "Specyfikacja PDF" wspomniany fragment jest zamazany na czarno.

 

No to mierzy, czy nie mierzy?

Niee, to jakiś błąd generowania pdfów w sklepie :) Mierzy oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

iSpindel kosztuje ledwo 20 zł więcej i jest dedykowany do piwowarstwa. Dodatkowo mierzy Ci ekstrakt podczas fermentacji.

Tak pięknie prezentuje się odczyt w połączeniu z portalem Brewfather. Czerwone to ekstrakt, niebieskie temperatura, zielona - stan baterii urządzenia.

 

image.thumb.png.d13b842be10e3550f6b3404e714fc29d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.