Skocz do zawartości

Hefe Weizen po 21 dniach jeszcze pracuje


Pir_ad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Proszę o pomoc.

Jestem w trakcie warzenia Hefe weizen.

W przepisie piwo powinno fermentować od 14 do 18 dni. Dziś mija dzień 21.

Wczoraj przelałem piwo do wiadra z filtratorem, ponieważ dziś chciałem butelkować ale rano zauważyłem że wiadro jest bardzo mocno napompowane… Co robić? Czekać jeszcze jakiś czas? Piwo ma teraz 2,5 BLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pir_ad napisał:

Hej,

Proszę o pomoc.

Jestem w trakcie warzenia Hefe weizen.

W przepisie piwo powinno fermentować od 14 do 18 dni. Dziś mija dzień 21.

Wczoraj przelałem piwo do wiadra z filtratorem, ponieważ dziś chciałem butelkować ale rano zauważyłem że wiadro jest bardzo mocno napompowane… Co robić? Czekać jeszcze jakiś czas? Piwo ma teraz 2,5 BLG

Co to za przepis który gdzie fermentacja ma trwać 3 tyg? Po tym czasie to już mam zabutelkowane i pije Ps wiadro z filtratorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przy przelewaniu uwolniłeś resztki CO2 które było w piwie. Miałem kiedyś podobnie. Ja bym butelkował. Poza tym powinieneś sprawdzać gęstość to jest wyznacznikiem pracy lub jej braku. Ja robię FFT i od niedawna używam tych iSpindli i widać kiedy jest koniec. Mój Weizen skończył fermentować po 7 dniach. Powtórze ja bym butelkował. Jakie drożdże z ciekawości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, anteks napisał:

Co to za przepis który gdzie fermentacja ma trwać 3 tyg? Po tym czasie to już mam zabutelkowane i pije Ps wiadro z filtratorem?

Przepis z Birofilia.org

https://birofilia.org/historie/warzenie-piwa-aipa-hefe-weizen.html )

 

Tak, wiadro z filtratorem.

 

3 godziny temu, LewySierpowy napisał:

Wg mnie przy przelewaniu uwolniłeś resztki CO2 które było w piwie. Miałem kiedyś podobnie. Ja bym butelkował. Poza tym powinieneś sprawdzać gęstość to jest wyznacznikiem pracy lub jej braku. Ja robię FFT i od niedawna używam tych iSpindli i widać kiedy jest koniec. Mój Weizen skończył fermentować po 7 dniach. Powtórze ja bym butelkował. Jakie drożdże z ciekawości?

To jest bardzo prawdopodobne.

Piwo ma teraz 2,5 BLG

Drożdży użyłem Safbrew WB-06 

 

Dzięki za radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pir_ad napisał:

Czy filtrator ma coś wspólnego z moim problemem?

Może mieć - jeśli nie był odpowiednio zdezynfekowany mógł wnieść do piwa czy to bakterie, czy dzikie drożdże i wznowić fermentację już niekoniecznie pożądaną. Słyszałem, że są osoby rozlewające tak mocno chmielone piwa ale weizena pierwsze słyszę/ widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pir_ad napisał:

To jest bardzo prawdopodobne.

Piwo ma teraz 2,5 BLG

Drożdży użyłem Safbrew WB-06 

 

Dzięki za radę 

Mój 1 weizen na wb06 też skończył koło 2 blg także w normie widzę. Na Mauribrew Weiss ostatnio skończyło się na 5blg. Będę robił w Lutym Dunkel weizena 20l pół na pół wb06 i kangury to zobaczę jak wyjdzie bo dopiero 2x pszenicę robiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.