Skocz do zawartości

przewodnictwo cieplne stali KO


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli było proszę o linka, nie mogę odnaleźć,

o ile gorsze przewodnictwo ma stal KO w porównaniu do miedzi (przy założeniu jadnekowego wymiaru), chyba, że jest odwrotnie i KO lepiej odbiera ciepło ?

mam na mysłi oczywiście chłodnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modernizuję chłodnicę, będzie budowana na wzór chłodnicy destylacyjnej i zastanawiam się, czy wystarczy 6 mb (za 100 zł co chyba jest w miarę dobrą ceną).

Swoją drogą w planie mam jakiś patent na dławienie przepływu w razie gdyby nie domagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by taką obrać z izolacji? Wyjdzie taniej i do tego lepiej, bo z miedzi...

 

http://allegro.pl/rurka-rura-miedziana-miedz-fi-8-elastyczna-i1259772638.html

 

Sam się nad nią zastanawiałem ale kupiłem chłodnicę u Wesołego, żeby się nie bawić :okey:

Edytowane przez nehoshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś to liczyłem korzystając z obliczeń robionych przy okazji projektu z uczelni:

http://www.piwo.org/forum/p44504-16-03-2010-21-53-03.html#p44504

i 40 krotne zwiększenie przewodzenia zmniejszyło długość spirali o 4% co przy 6 metrach da 24 cm. Co prawda te obliczenia nie uwzględniały że z KO można zrobić cieńszą ściankę. Słowem dla nas ma znaczenie długość/powierzchnia bo przy tych sprawnościach, które mamy przewodność cieplna nie ma znaczenia. Bardziej znaczenie ma wnikanie ciepła w chłodnice.

kup miedzianą, łatwiej ją wygiąć moim zdaniem i łączyć niż KO, ale zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafen to taka nanorurka tylko płaska. Nie no najlepsza opcja to chłodzenie ciekłym tlenem, bo od razu się napowietrzy :smilies:

Ciekły tlen ma jedną wadę, utlenia wszystko jak leci. Lepiej chłodzić ciekłym helem. Zimniejsze i neutralne chemicznie. Tylko ostrożnie jak się rozleje na podłogę o temperaturze 4 kelwiny. Lepkość tej cieszy nie istnieje, śliskie jak jasna cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.