Skocz do zawartości

Zachorowałem na taki fermentor Apollo Titan 30l


paulox81

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem coś co byłoby idealnym dla mnie fermentorem: Apollo Titan 30l - stal nierdzewna stożkowy, kompaktowy (30l), fermentacja ciśnieniowa, zmieści się nawet w mojej małej lodówce. Ma jedną wadę: Nie można go dostać w Polsce ani nawet w Europie co podraża koszt sprowadzenia z Australii (Cło i VAT) :( Ciekawe czy jest szansa na pojawienie się w polskich sklepach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad możliwością wykorzystania taniego zbiornik przeponowego ze stali nierdzewnej 304 np. Takiego: https://allegro.pl/oferta/przeponowy-zbiornik-hydrofor-24l-ibo-stal-nierdzew-10851903235

 

Trochę słabo bo brak stożka ale po wywaleniu przepony i wspawaniu tri clampów nada się chyba na fermentor ciśnieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Koora napisał:

Są kryzy odkręcane w które można wsadzić triclampa z ballockiem.

https://e-destylatory.pl/produkt/szeroki-wlew/

Ciekawe rozwiązanie, niedrogie, tylko czy jak cały proces fermentacji pod ciśnieniem będzie się odbywał bez oddzielenia gęstwy drożdżowej to czy nie wpłynie to negatywnie na smak/aromat?

 

Mam na myśli czy po skończonej burzliwej kiedy drożdże opadną na dno, to czy zwiększone ciśnienie nie wpłynie na ich autolizę. Czy ciśnienie + cold crash z osadem drożdżowym da negatywne skutki?. Szukając w necie o fermentacji ciśnieniowej nigdzie nie widzę wzmianek aby usunięcie osadu było na którymś etapie (np. po f. burzliwej). Wg mnie po burzliwej powinno się usunąć drożdże i np. chmielić na zimno już bez osadu z drożdży. Ale może nie ma to znaczenia?

Edytowane przez paulox81
rozwinięcie myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, paulox81 napisał:

czy jak cały proces fermentacji pod ciśnieniem będzie się odbywał bez oddzielenia gęstwy drożdżowej to czy nie wpłynie to negatywnie na smak/aromat?

Nie. Ja fermentuję warki 10 l w corny 19l. Jedyna modyfikacja to lekkie ucięcie rurki w kegu, żeby nie zbierała drożdży przy transferze. Można też zmienić rurkę na wężyk z pływakiem, ale w corny mi się słabo sprawdza. Po skończonej fermentacji możesz przetoczyć piwo do innego kega i po temacie. Możesz też tak chmielić na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.