Skocz do zawartości

Butelki z zamknięciem patentowym.


adas1408

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie stosuje takich rzeczy (jak te blaszki) - klasyczne wiele razy używane patentowe. Prawda jest taka że na 20l które butelkuję (i kapsluję) zazwyczaj maks 5-6 butelek to te z tym zamykaniem. Ja akurat mam takie które są wyższe niż inne butelki więc robią mi problem w układaniu skrzynek jedna na drugiej. Myje, a potem dezynfekuje star sanem a potem jak już butelka jest zamknięta to obracam ją szyjką w dół żeby pomoczyć uszczelkę. Po około 10 warkach w zeszłym roku uszczelki dają rady ale warto je posprawdzać czy trzymają i nie parcieją - co też widać by było jak są obrócone w dół. U mnie te butelki idą jako 1 z każdej warki więc nie wiem jak się sprawdzają na dłuższą metę. Fajne jest to żer szybko się to robi (bez kapslowania) wada wg mnie wysokość.

 

Co do tego co pokazałeś to rozumiem, że to konwerter "klasycznej" butelki na patentowe zamknięcie - ciekawe. Dalej będzie pewnie wyższe niż kapsel ale pewnie niższe niż butelka pod patentowe + zamknięcie. 

Edytowane przez LewySierpowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adas1408 napisał:

Witam. Będę butelkować piwo do butelek z zamknięciem patentowym i na internecie znalazłem aluminiowe blaszki, które pozwalają zamontować zamknięcie patentowe. Warto to kupować czy wystarczy samo zamknięcie patentowe? Jak się je dokładnie montuje te blaszki?

Zamknięcie.jpg

Jeśli będziesz butelkował do butelek z zamknięciem patentowym to nie potrzebujesz tego.

To tylko konwenter, żeby w zwykłych  (kapslowanych) butelkach móc zastosować zamknięcie patentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.