Skocz do zawartości

Browamor #64 Sweet Stout


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

14/5 °Blg

Alk. ~4,64%

Zabutelkowano: 2010-01-25

 

Piana ciemnokremowa, drobnej/średniej granulacji. Po nalaniu jest spora, niemniej jednak raczej nietrwała. Po minucie redukuje się do wąskiej obrączki. Nagazowanie nieco za duże ale piwko mieści się w szklance.

Urzeka gorzka czekolada, wędzone śliwki, kakao. Zapach przedni. Ozdobiony kwiatami i schowanymi brzoskwiniami. Czepialscy wytknęliby zapewne zapałkę ale ja nie będę tego robił ;-)

Bogaty aromat nie idzie w parze ze smakiem. Ten ostatni zaskakuje lekkością. 14 °Blg odfermentowało do 5 °Blg. Jak sądzę, trzeba przyjąć, że ten balling to z laktozą. Tak więc w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej niż mówią liczby.

Słodkawe, sporo kwaskowości. I to właśnie ta kwaskowość sugeruje, że słodyczy mogłoby być więcej. Goryczka smaczna chmielowa, trochę palonego ziarna akcentuje obecność po chwili i zostawia miłe wspomnienie.

Z przyjemnością raczyłem się kolejnym dobrym piwkiem Adanjana. Szkoda, że innych ocen nie było, może będą. A jak oceniał Dagome?

Fenks!

 

 

edit:

Zaskakująco dokładne stężenie alkoholu ale znaczek ~. Godna podziwu dbałość o dokładność :lol:

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ocenę, zwłaszcza, że była taka i kwiecista i pozytywna :okey:

Stouty w każdej postaci to zdecydowanie nie jest mój ulubiony gatunek, choć maiłem nadzieję, że ten "sweet" będzie choć trochę dla mnie pijalny, a tak się utwierdziłem, że to jednak nie dla mnie piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.