Skocz do zawartości

Stout wyłazi mi z wiadra :)


somek

Rekomendowane odpowiedzi

Nawarzyłem swoją drugą warkę - Stouta 16°Blg. Użyłem gęstwy S-04 po Red Irish Ale. Do czystego fermentatora przełożyłem łyżką stołową gęstwę (około 20 łyżek tego było) a potem na to przelałem ostygniętą warkę Stouta.

 

Po dwóch godzinach zaczęło mi to wyłazić przez rurkę:lol: Odkryłem na razie wieko i nie wiem co dalej. Po jakimś czasie piana opadła i nie wiem czy założyć wieko z powrotem i zrobić patent z rurką i spuszczać drożdże do garnka z wodą, czy może bezpiecznie jest np. zostawić otwarty fermentator na noc i jak drożdże się do jutra trochę wyszaleją to je wtedy zamknę? Dołączam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze się wstrzymuję z zatykaniem wiadra deklem. Piana jest już wyżej niż brzeg wiadra! Chyba przesadziłem z ilością tych drożdży :lol:. Piwa mam jakieś 25L a wiadro 32L. Na jak długo mogę to zostawić otwarte?

 

Jacer, ile czasu zostawiasz otwarte wiadro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w m...ę!! To jest ten 33 litrowy fermentor z HomeBrewing ???? Masz w nim powiedzmy 23 litry piwa i piana tak wyłazi ??? Ja mam zamiar w takim robić Pilsnera... jak ma mi tak piana wyłazić to źle... bo fermentor ma stać w piwnicy (niekoniecznie sterylnej). Co teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem.. nie chcę w tym grzebać.. A jakbym miał zamknąć wieko, to muszę zebrać dużo piany.. Poczekam jeszcze, jak za godzinę nie zacznie opadać, to zbieram pianę, zatykam deklem i wsadzam wężyk do słoika ze środkiem dezynfekującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... wrzuciłem wszystko, co miałem po RIA :lol:. Na oko jakieś 0,5L. Ale była bardzo gęsta i klejąca, tak, że nie spadała z łyżki.

Wystarczyła by 1 łyżka, drożdży jest mnóstwo i dlatego sobie tak szaleją (pięknie):lol:

Zrób w tym piwie koniecznie cichą fermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w m...ę!! To jest ten 33 litrowy fermentor z HomeBrewing ???? Masz w nim powiedzmy 23 litry piwa i piana tak wyłazi ??? Ja mam zamiar w takim robić Pilsnera... jak ma mi tak piana wyłazić to źle... bo fermentor ma stać w piwnicy (niekoniecznie sterylnej). Co teraz ??

Piwo wyłazi z piw mocno pienistych: ciemnych, pszenicznych...

U mnie piana wylazła z 18L warki pszenicznej.

 

Mam już zresztą tego dość, rozejrzę sie za jakimś środkiem antypieniącym. Piwowarskich nie widziałem w sprzedaży, ale chyba winiarze mają coś zbliżonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... wrzuciłem wszystko' date=' co miałem po RIA :lol:. Na oko jakieś 0,5L. Ale była bardzo gęsta i klejąca, tak, że nie spadała z łyżki.[/quote']

Wystarczyła by 1 łyżka, drożdży jest mnóstwo i dlatego sobie tak szaleją (pięknie):lol:

Zrób w tym piwie koniecznie cichą fermentację.

Należało ok. 120 ml

Następnym razem rzeczywiście zastanowię się nad ilością dodawanych drożdżaków. Ale tak szkoda mi było spłukiwać w kibelku tak pięknie rozmnożone we wcześniejszym piwku drożdże, że dodałem całość :lol:. Teraz już wiem, że tylko kłopotów sobie narobiłem. Ale ładnie to wyglądało. Może wieczorem jakieś fotki wrzucę do galerii. Mam nadzieję tylko, że nie naraziłem piwka na zakażenie jakieś, bo stało otwarte z 7 godzin :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zresztą tego dość' date=' rozejrzę sie za jakimś środkiem antypieniącym. Piwowarskich nie widziałem w sprzedaży, ale chyba winiarze mają coś zbliżonego.[/quote']

spróbuj z espumisanem :lol:

Dobre! A ile tabletek na 25 litrów piwka, żeby mu się nie odbijało i nie miało wzdęcia? :lol:

Edytowane przez somek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam roztwór, i wystarczy dosłownie kilkanaście kropel na 20 litrów i piwo jest całkowicie odpienione.

Przepraszam Cię, myślałem, że Ty nie na poważnie z tym espumisanem! A teraz całkiem poważnie, jak zrobić taki roztwór do depianizacji piwa :lol:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.