Skocz do zawartości

Czemu niektóre sklepowe piwa smakują jak szczyny ?


eattek

Rekomendowane odpowiedzi

Doświadczyłem osobiście ww. fenomenu

 

Przed tygodniem byłem w pizzeri, mają tam tylko jeden nalewak z Żywcem. Piwo było znakomite - piękna piana oblepiająca ścianki, glęboki ciasteczkowy smak, nienachalna goryczka, ładny chmielowy zapach.

 

Wczoraj - ta sama pizzeria, ten sam nalewak - i standardowy euro-lager, ordynarna goryczka, szmaciany smak, nie dopiłem kufla.

...oczywiście ten sam nalewak, może nawet beczka... tylko od tygodnia instalacja NIE MYTA... stary numer, nawet najlepsza marka tego nie wytrzyma. Szmata to znak (smak) rozpoznawczy procederu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień to na pewno została zmieniona beczka. A jeśli nie to prawdopodobnie zdążyła zarosnąć. Tak jak mówił właściciel Ciechana, to jest koncern i ich piwa są robione w kilku browarach w Polsce, może raz miałeś piwo z browaru X raz z Y. Po za tym oni też nie robią wszystkich warek identycznych, np nikt z nas podczas profesjonaliów nie podejrzewał że pierwsze piwo jakie wjechało na szkoleniu to Warka.

Im też zdarzają się lepsze i gorsze piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień to na pewno została zmieniona beczka. A jeśli nie to prawdopodobnie zdążyła zarosnąć. Tak jak mówił właściciel Ciechana, to jest koncern i ich piwa są robione w kilku browarach w Polsce, może raz miałeś piwo z browaru X raz z Y. Po za tym oni też nie robią wszystkich warek identycznych, np nikt z nas podczas profesjonaliów nie podejrzewał że pierwsze piwo jakie wjechało na szkoleniu to Warka.

Im też zdarzają się lepsze i gorsze piwa.

Skąd ta pewność? 2 tygodnie to żaden wyczyn. U siebie w lokalu miałem Primatora po 3 tygodnie i był bez zarzutu. Co prawda innym razem po 2 już był kiepski, ale to, że beczka ma zejść w 2-3 dni można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zależy od temp w pomieszczeniu i w jakim stanie ktoś trzyma instalacje. Kiedyś w restauracji w której było 30 stopni piwo zaszło po 2 dniach tak ze w środku kłaki pływały. Jeśli ktoś nie dba o instalacje to jak najbardziej może w 3 dni zarosnąć. Właściciel pubu z którego biorę butelki żalił mi się że musiał w te wakacje 2 beczki żywca wylać bo otworzył, ale ma piwa regionalne mało szło i mu zarosło. Oczywiście przy czyszczonej instalacji i pokojowej temp to tak szybko nie zarasta. A w takiej pizzerii nalewak gdy stoi blisko zaplecza z piecem, może być narażony na wysokie temp co spowoduje zwiększenie ryzyka infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zależy od temp w pomieszczeniu i w jakim stanie ktoś trzyma instalacje. Kiedyś w restauracji w której było 30 stopni piwo zaszło po 2 dniach tak ze w środku kłaki pływały. Jeśli ktoś nie dba o instalacje to jak najbardziej może w 3 dni zarosnąć. Właściciel pubu z którego biorę butelki żalił mi się że musiał w te wakacje 2 beczki żywca wylać bo otworzył, ale ma piwa regionalne mało szło i mu zarosło. Oczywiście przy czyszczonej instalacji i pokojowej temp to tak szybko nie zarasta. A w takiej pizzerii nalewak gdy stoi blisko zaplecza z piecem, może być narażony na wysokie temp co spowoduje zwiększenie ryzyka infekcji.

Oczywiście, tak jak ze wszystkim, 80% to warunki przechowywania. U mnie w restauracji jest raczej chłodno. A to które się zepsuło, to było właśnie w upały.

 

Coer jak rozumiem był w tej pizzerii na dniach, czyli w październiku. Oczywiście zależy jak daleko jest beczka od pieca. Ale jednak widać piwo źle zniosło ten tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.