Skocz do zawartości

RIS z nutellą


Przemall

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Przemall napisał:

Wyobraź sobie, że RIS nie robiłem na US-05, nie wiem kto na nich robi risa, us-05 pisałem w odniesieniu do APA/IPA

Każda styczność z dodatkowym narzędziem po gotowaniu to ryzyko zakażenia.

 

Poza tym jak kiedyś pracowałem w browarze i miałem okazję warzyć z piwowarem z innego browaru to mówił, żeby pod żadnym pozorem nie uwadniać drożdży. Opakowanie z drożdżami spryskać środkiem do dezynfekcji, spryskać właz tanka, spryskać nożyczki, rozciąć opakowanie, wsypać bezpośrednio i zamknąć. Za duże ryzyko, żeby przez głupi błąd zakazić całą warkę.

Ogrom osób robi na nich RISA? Xd Mnóstwo...

Browar to co innego, po za tym...a szkoda mojego czasu. Zresztą ciekawy browar, ze boi się zakażenia w takiej sytuacji ;)

 

34 minuty temu, zasada napisał:

Nie przesadzalbym.

Fermentis pisze jasno na opakowaniach E2U o sypaniu na powierzchnię. Natomiast na forum  @DanielNpisal o różnicy między dobrym a złym uwadnianiem i sypaniem po powierzchni (z liczeniem komórek o ile dobrze pamiętam).

Znam, ale mimo wszystko warto uwodnić ;)

Edytowane przez Bolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Przemall napisał:

Wyobraź sobie, że RIS nie robiłem na US-05, nie wiem kto na nich robi risa

Ja na przykład robiłem:-)

A co do uwadniania, i ilości drożdży mam zdecydowanie odmienne zdanie. Ważne, że Tobie warki smakują i czerpiesz z tego przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.