Skocz do zawartości

Mętna brzeczka


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

A tak teoretycznie.. co wniesie do piwa mętniejsza brzeczka. Mętniejsza, ale bez grudek czy też resztek młóta. Z reguły nie przesadzam z klarownością, albo raczej jestem zniecierpliwiony czasem na doklarowanie filtratu i puszczam do warzelnego. Osady gorące ładnie oddzielam w warzelnym, a zimne odbieram dołem z fermentatora stożkowego.. gdzieś to opisywałem. Generalnie piwka wychodzą jak należy. Ale chodzi mi o tę bardziej część teoretyczno-organoleptyczną..

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak teoretycznie.. co wniesie do piwa mętniejsza brzeczka. Mętniejsza, ale bez grudek czy też resztek młóta. Z reguły nie przesadzam z klarownością, albo raczej jestem zniecierpliwiony czasem na doklarowanie filtratu i puszczam do warzelnego. Osady gorące ładnie oddzielam w warzelnym, a zimne odbieram dołem z fermentatora stożkowego.. gdzieś to opisywałem. Generalnie piwka wychodzą jak należy. Ale chodzi mi o tę bardziej część teoretyczno-organoleptyczną..

Moja 10 warka wyszła bardzo mętna, po części z powodu wystąpienia niezhydrolizowanej skrobi, po części z powodu użycia zbóż 'zmętniających', ale do rzeczy.. W piwie tym wyczuwa się drożdże, które nie chcą osiąść na dno :smilies: - ale to chyba skrajny przypadek bo moje 3 pierwsze warki też były mętne przed zadaniem drożdży do fermentacji, a w trakcie cichej wszystko się wyklarowało

 

edycja: literówka

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo warzone niecałe 2 miesiące temu... daj mu czas, w końcu te drożdże pójdą grzecznie spać, ew. wstaw tę warkę w chłodne miejsce. Powinny w miarę szybko siąść na dno butelek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mam identycznie. Zacieralem do tej pory tylko full aroma hoop. Na drugą warke użyłem American Wheat. Wygląd mleka. W smaku trochę brudna szmata. Nie chce sie klarowac a już 2tyg w butelkach. Sądziłem że to wina gorących osadów oraz wysładzania w worku (za mocno wyciskany słód). Chmiel pozostający na dnie również wyciskany, przez pończoche. Zacieram w garnku 10l więc szkoda było strat. Myślałem że to są błędy jednak full aroma hoops robiłem podobnie i smakuje bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.