Skocz do zawartości

wysokie blg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Piwowarzy.     Szukam porady bardziej doświadczonych ode mnie mam 5 warek za sobą.     W tym przypadku robiłem pierwszy raz piwo o wysokim blg,  tj. HAZY IPA 21BLG i użyłem tylko 1 opakowania drożdży, zapewne powinienem użyć dwóch opakowań ale już po ptakach.     Gotowałem w temperaturze 70 st C.     Po 14 dniach fermentacji burzliwej BLG wynosiło 8st, postanowiłem przetrzymać jeszcze tydzień BLG pozostawało bez zmian.     Narazie przelałem na cichą tylko się obawiam, że blg już pozostanie na tym poziomie.      Czy tak wysokie BLG nie spowoduje "granatów" po dodaniu glukozy i zabutekowaniu?     Zazwyczaj butelkowałem przy BLG 2-4 ale to były piwa poniżej 16BLG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gotowaniem w 70C to chyba przesadziłeś  - no chyba że gdzieś na Śnieżce warzyłeś ale to i tak chyba za nisko ;)

 

Weź mała próbkę tego piwa do ciepłego pomieszczenia i dodaj sporo drożdży. Po 2 dniach sprawdź czy zeszło poniżej 8. Jeśli nie, to już nie zejdzie. Jeśli zejdzie to musisz czekać i ewentualnie podnieść temp. cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skybert napisał:

Z tym gotowaniem w 70C to chyba przesadziłeś  - no chyba że gdzieś na Śnieżce warzyłeś ale to i tak chyba za nisko ;)

 

Weź mała próbkę tego piwa do ciepłego pomieszczenia i dodaj sporo drożdży. Po 2 dniach sprawdź czy zeszło poniżej 8. Jeśli nie, to już nie zejdzie. Jeśli zejdzie to musisz czekać i ewentualnie podnieść temp. cichej.

O to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.