Skocz do zawartości

Jakość piwa


grzybek

Rekomendowane odpowiedzi

Żywe czy Kasztelan niepasteryzowany jakoś też nie jest

zły' date=' ale coś brakuje ... :)[/quote']

grzybek, widzę, że naprawdę nie próbowałeś jescze piwa domowego, trzeba to nadrobić. Z jakiego regionu Polski jesteś?

 

A jacer naprawdę robi jedne z najlepszych pilsów w Polsce.

Hej,

 

Jestem ze śląska, Tarnowskie Góry.

 

Pomysł robienia piwa mi kiedyś przyszedł na myśl, ale zrezygnowałem.

Winko robie wiśmienite, to i może piwko by mi wyszło.

 

Chętnie skosztuje kogoś dobre piwko.

 

Pozdrawiam,

grzybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to już było, ale chciałbym znać jakieś podsumowanie, którego

się nie doszukałem.

Syntetycznie masz tutaj. :) Od razu rozwiejesz sobie kilka innych wątpliwości. :/

 

 

Pije piwo np. Tyskie w dobrym hotelu, smakuje jak 'miodzik'.

Ide na piwo do knajpy na osiedlu i nie da się pić, już widać że piany nie ma,

smak do kitu. Co jest grane ??

Zwykle w takim hotelu czy w restauracji w Rynku, koncern płaci ładną kasę za to, żeby to jego piwo było tam polewane. W związku z tym grafiki czyszczenia instalacji są też inaczej układane dla knajpy w Rynku we Wrocławiu, a inaczej w blaszaku w Pcimiu Dolnym. W tym drugim ponadto czasami koncern w ogóle nie chce współpracować i każe się właścicielowi cieszyć, że mu szklanki dostarczy. Druga różnica jest taka, że drogie restauracje zwykle są klimatyzowane, osiedlowe blaszaki zwykle nie. Trzecie, w wielkim hotelu nikt nie będzie się bawił w podpinanie Tatry zamiast Żywca, tam 0,5L piwa kosztuje 8-12zł, czy podłączą tam piwo za 1zł/0,5L w zakupie, czy za 2zł/0,5L nie ma większego znaczenia. W blaszaku gdzie piwo kosztuje 3,5zł, 0,5-1zł robi kolosalną różnicę.

 

 

To samo w spożywczaku, jeden ma Tyskie w butelce do wypicia,

u innego cały czas kiła.

Jeden ma klimę na sali sprzedaży i na magazynie, innemu słońce wali przez okno na półkę z piwem. Jeden zamawia piwo na bieżąco, drugi bierze 3 palety (żeby dostać np. 10 zgrzewek gratis), a potem sprzedaje to pół roku.

 

Piszą żę to niby bzdury, o piwie 2 lub 3 katogorii rozlewanych w samych browarach,

ale znam przypadek jak w knajpie na dużej imprezie masowej po pewnej godzinie leje

się już te z innych beczkek. To co hurtownie mają , znają techniki rozcieńczania, chrzczenia

piwa w beczkach ? Albo mają swoje specjalne beczki robione przez nich ? Tu już powinna być

prokuratura.

Bo to są bzdury. Nikt w browarze nie bawi się w 3 kategorie jednego piwa. Tzn. bawi się, ale te zabawy są oficjalne - piwo najlepsze (wg nich) nazywa się Heineken/Perroni/Carlsberg/Pilsner Urquell, piwo bardzo dobre to Żywiec, Lech, piwo dobre to Warka/Tyskie, trochę gorsze to Żubr, Tatra, Harnaś itd.

 

W hurtowni nikt się nie będzie babrał z rozcieńczaniem piwa. Ale już zapominanie o zasadzie FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło) jest nagminne. No i np. przyjeżdża sobie piwo w beczkach w lipcu z datą do października. No ale w lipcu jest młyn i zastawili to piwo paletą z puszką, no to sobie stoi. Pod koniec października ktoś je znajduje. Tutaj zmiana daty nie jest specjalnie trudna. No i jedzie sobie piwo do lokalu po kilku miesiącach w nieklimatyzowanej hurtowni.

 

 

A z reguły jest tak, jak piszą koledzy wyżej, te koncernowe piwa już takie kiepskie są.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy to jest pytanie o to czy Tyskie jest dobre czy aż tak nie dobre?

 

Odpowiedź jest tylko jedna. Tyskie jest cały czas tak wstrętne.

Trochę przez patriotyzm lokalnym podam' date=' że Tyskie robione w Tychach idzie w 100% na eksport a na lokalnym rynku można produkt z Tychów kupić pod nazwa Książece. To piwo nie jest już tak obrzydliwe. Pozostałe "Tyskie" dostępne u nas w sklepach i zwykłych knajpach warzą w Poznaniu.[/quote']

No i kupiłem Książęce, żeby spróbować co jest warte. Niestety, totalna porażka :D. W sumie nie do odróżnienia od zwykłego. Tychy zeszły na psy. RIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.