Skocz do zawartości

Jakość piwa


grzybek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może to już było, ale chciałbym znać jakieś podsumowanie, którego

się nie doszukałem.

 

Pije piwo np. Tyskie w dobrym hotelu, smakuje jak 'miodzik'.

Ide na piwo do knajpy na osiedlu i nie da się pić, już widać że piany nie ma,

smak do kitu. Co jest grane ??

 

I to nie piszę tylko o lanym, ale także butelkowe.

 

To samo w spożywczaku, jeden ma Tyskie w butelce do wypicia,

u innego cały czas kiła.

 

Nic się nie udowodni takiemu bucowi w sklepie, bo chyba sam

nie pił nigdy lepszej wersji :mad:

 

Znajdzcie mi drogi hotel np. nad polskim morzem, gdzie większość

to Niemcy, żeby piwo było 'niedobre', zaraz taki koleś robi awanture, stawia

piwo na ladzie i dziękuje, hotel traci paru lub wielu klientów z kasiorą.

 

Piszą żę to niby bzdury, o piwie 2 lub 3 katogorii rozlewanych w samych browarach,

ale znam przypadek jak w knajpie na dużej imprezie masowej po pewnej godzinie leje

się już te z innych beczkek. To co hurtownie mają , znają techniki rozcieńczania, chrzczenia

piwa w beczkach ? Albo mają swoje specjalne beczki robione przez nich ? Tu już powinna być

prokuratura.

 

A co z butelkowym ? Stare ? Data ważności ładnie wyczyszczona i zmieniona ?

 

 

Pozdrawiam,

grzybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

 

Piszą żę to niby bzdury, o piwie 2 lub 3 katogorii rozlewanych w samych browarach,

ale znam przypadek jak w knajpie na dużej imprezie masowej po pewnej godzinie leje

się już te z innych beczkek. To co hurtownie mają , znają techniki rozcieńczania, chrzczenia

piwa w beczkach ? Albo mają swoje specjalne beczki robione przez nich ? Tu już powinna być

prokuratura.

 

grzybek

Ja myślę że to już zakrawa o cud w Kanie Galilejskiej ale mogę się mylić

gdyż ja tu tylko myję butelki :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taka plotkę, że niektóre knajpy kupują tanie piwo w małych browarach, podłączają pod nalewak np. Żywca i sprzedają. A potem ludzie się dziwią, co ten Żywiec taki dobry :mad:

:/ ja słyszałem o podłączaniu innych kegów pod markę Żywca, ale wtedy to Żywiec był tym dobrym, takiej wersji jeszcze nie słyszałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest pytanie o to czy Tyskie jest dobre czy aż tak nie dobre?

 

Odpowiedź jest tylko jedna. Tyskie jest cały czas tak wstrętne.

Trochę przez patriotyzm lokalnym podam, że Tyskie robione w Tychach idzie w 100% na eksport a na lokalnym rynku można produkt z Tychów kupić pod nazwa Książece. To piwo nie jest już tak obrzydliwe. Pozostałe "Tyskie" dostępne u nas w sklepach i zwykłych knajpach warzą w Poznaniu.

Co do różnic w jakości to z pewnego źródła wiem, że np. Brackie ma co najmniej 2 gatunki (a może nawet i 3). Pewno z innymi piwami jest podobnie.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy 3 gatunki Brackiego? 3 różne receptury?

Nie' date=' po prostu raz im wyjdzie lepiej raz gorzej.[/quote']

No to jest jasne. W koncernach wyeliminowali to nijakością.

Myślę, że nawet w takich fabrykach piwa jak nowa warzelnia w Żywcu uzyskuje się produkty o różnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wersja gorsza i lepsza.

A co robią z zepsutym' date=' piwem co nie wyszło browarnikowi? Wylewają? :cool:[/quote']

Co to znaczy nie wyszło? Przy takiej ilości komputerów? Czy komputerowi może coś nie wyjść? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wersja gorsza i lepsza.

 

Najlepsze jest moje własne. :cool:

No to kupuje od Ciebie ;)

Przesyłaj, wyśle Ci przelew, się okarze.

 

Testuje i najlepszego nie mogę znaleźć.

Żywe czy Kasztelan niepasteryzowany jakoś też nie jest

zły, ale coś brakuje ... :)

 

 

Pozdrawiam,

grzybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuje od Ciebie :cool:

Przesyłaj, wyśle Ci przelew, się okarze.

Jasne, dziś taką metodą załatwiali winiarzy na Zamku Grodziec. Służby celne po cywilnemu. Zapomnij. Szukaj dalej. Na browar.biz możesz znaleźć adresy sklepów najłatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tyskie to był przykład :cool:

Ale powiem Ci , że chyba jak go piłeś to właśnie w wersji gorszej.

Wizja jacera pijącego tyskie wygnała mnie do piwnicy po ostatnie dwie butelki oatmeal stouta i scottish ale. Po roku leżakowania drożdze na dnie zbiły się na cement a piwo jest klarowne jak filtrowane. I piję nim zdrowie ofiar koncernów :>

 

Grzybku, jak spojrzysz na samą górę strony, to tam jest takie wielkie "piwo.org" a pod nim takie malutkie "portal dla piwowarów domowych". Does it ring a bell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taka plotkę, że niektóre knajpy kupują tanie piwo w małych browarach, podłączają pod nalewak np. Żywca i sprzedają. A potem ludzie się dziwią, co ten Żywiec taki dobry :cool:

:)

 

Według definicji to żywiec by chyba podpiąć należy pod Standard American Lager... to zwykły Pils z małego/średniego browaru rozłoży takie piwo na łopatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taka plotkę' date=' że niektóre knajpy kupują tanie piwo w małych browarach, podłączają pod nalewak np. Żywca i sprzedają. A potem ludzie się dziwią, co ten Żywiec taki dobry :)[/quote']

:/

 

Według definicji to żywiec by chyba podpiąć należy pod Standard American Lager... to zwykły Pils z małego/średniego browaru rozłoży takie piwo na łopatki :)

Moim skromnym zdaniem Żywiec smakuje jak rozwodniony lager, po dłuższej analizie da się to wyczuć. Szczerze, nie trzeba zbytniego wysiłku żeby zrobić piwo lepsze od Żywca. Parafrazując, to żadne wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taka plotkę' date=' że niektóre knajpy kupują tanie piwo w małych browarach, podłączają pod nalewak np. Żywca i sprzedają. A potem ludzie się dziwią, co ten Żywiec taki dobry :)[/quote']

:)

 

Według definicji to żywiec by chyba podpiąć należy pod Standard American Lager... to zwykły Pils z małego/średniego browaru rozłoży takie piwo na łopatki :/

Kolego Makaron, panuje opinia że Żywiec robiony jest jedynie ze słodu,chmielu i drożdży

natomiast Standard American Lager warzy się z dwu- albo sześciorzędowego jęczmienia na dodatek z kukurydzą i ryżem

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Standard_American_Lager

 

 

jestem ciekaw tych amerykańskich stylów, ciekawe jak robią te piwa z jęczmienia, pewnie stosują jakieś enzymy i to prawie wszystkie style robią z jęczmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.