Skocz do zawartości

Drobne pytania


Kluner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! 

Mam zbiorczo kilka drobnych pytań. 

 

1. Minęły 2 tygodnie od nastawienia American Witbiera - zestaw z ekstraktów. 

BLG na dzisiaj to ~3.5 (niestety nie zbadałem początkowego, ale według instrukcji, której mocno się trzymałem było 12Blg.).

Nie chcę za często otwierać wiadra, więc pytanie czy redukcja blg do ~30% początkowego będzie w porządku do butelkowania? 

Warka nie "bulka" już od paru dni. 

 

2. W smaku i zapachu jest wszystko super, ale jak na Witbiera spodziewałem się mocniejszych aromatów owoców. Będę chciał jeszcze jutro dorzucić 20g skórki Curacao na kilka dni i mooooże ciut jakiegoś owocowego chmielu na zimne zachmielenie? Kombinuje, żeby to piwo miało jednak jakiś kierunek.. 

 

3. Nie robiłem zdjęcia w wiadrze ale nabrałem sporo "farfocli" jak na zdjęciu. W dotyku trochę jak miękka plastelina. Wydaje mi się że skoagulowane białka? 

Będzie Cold crush, więc liczę, że wszystko opadnie. 

 

Dzięki! ?

IMG_20221125_163108_edit_150567692647336.jpg

IMG_20221125_163337_edit_150544535042652.jpg

IMG_20221125_163115_edit_150527487522863.jpg

IMG_20221125_163426.jpg

IMG_20221125_163453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Jeśli Blg jest na akceptowalnie niskim poziomie i nie zmienia się przez 2-3 dni to najczęściej można myśleć o butelkowaniu
Ad.2 Aromaty i posmaki owocowe raczej powinny być efektem pracy drożdży w tym piwie, a nie innych dodatków ;)
Ad.3 Wszystko co na dnie, i co pływa po wierzchu raczej nie ma znaczenia przy dekantacji

 

Tak twierdze ja, stary, ale niekoniecznie ortodoksyjny piwowar :D
bo ortodoks zapewne zwróciłby uwagę na brak mętności białkowej w Witbierze "D

 

Inni może teraz uważają inaczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dr2 napisał:

Ad.1 Jeśli Blg jest na akceptowalnie niskim poziomie i nie zmienia się przez 2-3 dni to najczęściej można myśleć o butelkowaniu
Ad.2 Aromaty i posmaki owocowe raczej powinny być efektem pracy drożdży w tym piwie, a nie innych dodatków ;)
Ad.3 Wszystko co na dnie, i co pływa po wierzchu raczej nie ma znaczenia przy dekantacji

 

Tak twierdze ja, stary, ale niekoniecznie ortodoksyjny piwowar :D
bo ortodoks zapewne zwróciłby uwagę na brak mętności białkowej w Witbierze "D

 

Inni może teraz uważają inaczej :P

Z reguły butelkowałem jak Blg spadało o 70-80% (i oczywiście nie spadało dalej). 

Co do mętności to rzeczywiście Witbiery bywają mętne, ale nie mam pojęcia dlaczego mój jest względnie klarowny i też dlaczego taki ciemny skoro są tutaj 2 jasne, pszeniczne ekstrakty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich drożdży użyłeś i jakie był y temperatury fermentacji? To od nich w sporej mierze zależy mętność i odfermentowanie.

Jeśli dodawałbyś curacao na tym etapie - proponuję je wcześniej wymacerować w jakimś alkoholu, coby nie ryzykować zakażenia. Chmiel na zimno w tym stylu raczej bym odrzucił, ale to twoje piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, punix napisał:

Jakich drożdży użyłeś i jakie był y temperatury fermentacji? To od nich w sporej mierze zależy mętność i odfermentowanie.

Jeśli dodawałbyś curacao na tym etapie - proponuję je wcześniej wymacerować w jakimś alkoholu, coby nie ryzykować zakażenia. Chmiel na zimno w tym stylu raczej bym odrzucił, ale to twoje piwo ;)

Temperatury dość niskie bo byłem zdany na piwnicę - jak wstawiłem było 17 stopni w dzień. 

Po tygodniu (jak przenosiłem do mieszkania do 20-21 stopni) okazało się, że spadło do 14 stopni, ale dalej "bulkało". W mieszkaniu ciut się ożywiło. 

Drożdże Mangrove Jack's Belgian Wit M21. 

Wiem, że chmiel na zimno w tym stylu to nietypowa rzecz. Zastanawiam się po prostu nad aromatem. 

Uważyłem wcześniej 2 Ipy i ich smak i aromat względem tych sklepowych był kosmiczny ? przy tym piwie jest po prostu zwykły i zastanawiam się jak wznieść to piwo trochę wyżej. 

Curacao chciałem wygotowac w małej ilości wody i wtedy "zadać". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych drożdży nie znam, ale są opinie, że ciężko o dobre suchary do witbiera. Plus temperatura dość niska z tego, co piszesz, więc i profil czystszy.

Nie mam doświadczenia z gotowaniem curacao, ale wysoka temperatura raczej nie służy żadnym aromatom, także może to nie być najlepszy pomysł.

Co do koloru piwa - ekstrakty dają często ciemniejszą brzeczkę niż z zacierania - plus nie wiadomo do końca jak były przechowywane, mogły nie być też najświeższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kluner napisał:

 

Drożdże Mangrove Jack's Belgian Wit M21. 

Raz użyłem, dwie warki zrobiłem. Jedna klarowna, może lekka mgiełka, pusta w smaku. Druga mętna, wręcz matowa, w smaku w miarę, ale bez szału. Obie fermentacje z "przygodami" - niby kończyły, ruszały na nowo, przerwa i na cichej znów ruszały.

Zdecydowanie nie polecam, nigdy do nich nie wrócę.

Pozdrawiam, Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dr2 napisał:

pisałem, że w Witku mętność ma być białkowa nie z drożdży jak w weizenie ;)


no ale ja się nie znam, ja tylko lubię dobre piwo :D

 

Wydawało mi się, że w wicie to ma być kombinacja białek i mętności z drożdży.

Ale też się nie znam, też lubię dobre piwo ;)

Także zdrowie przed tym dobrym weekendem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 23:19, Paweł76 napisał:

Raz użyłem, dwie warki zrobiłem. Jedna klarowna, może lekka mgiełka, pusta w smaku. Druga mętna, wręcz matowa, w smaku w miarę, ale bez szału. Obie fermentacje z "przygodami" - niby kończyły, ruszały na nowo, przerwa i na cichej znów ruszały.

Zdecydowanie nie polecam, nigdy do nich nie wrócę.

Pozdrawiam, Paweł 

A ja skuszony dobrymi opiniami na YT zrobiłem na nich Witbiera gdzie było w finale na Warszawskim w poprzednim roku - ogolnie bylem z profilu bardzo zadowolony. Jedyne MJ jakie używam. Jedyny problem z nimi mialem taki ze lubily szybko przejeść 70% a reszte dojadały po czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.