Skocz do zawartości

Pytania początkującego


Bogota

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze się spytam:

- chcę kupić 2 fermentator, czy lepiej z kranikiem i rurką bo przelać na cichą mogę połączając wężyk do kranu (w końcu łatwiej odkazić niż swoją maskę) a i będę wiedział kiedy burzliwa się zakończyła. Bo jakoś tak pękam wiadro+pokrywa

- ile schodzi gazu przy zrobieniu warki z zacieraniem? Bo taki taboret zużywa 0,5-0,6kg/h czyli dużo więc nie wiem czy taka turystyczna wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fermentorów z kranikiem używamy tylko jako kadź filtracyjna i pośrednia do rozlewu. Do fermentacji, naszym zadaniem, lepsze są bez kraników, nie ma problemów z wyciekami. Jeśli chodzi o problem zasysania paszczą, robimy tak od zawsze.

2. Butla ok. 11 kg wystarcza nam na 8 warek. Z tym, że wodę do wysładzania grzejemy sposobem Maryush'a.

 

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeszcze 2 szybkie pytania.

Czy przydaje się fermentator z podziałką pokazującą ilość litrów w środku?

Czy przydaje się termometr naklejany na fermentator?

Nie wiem czy wydawać więcej czy się nie przyda...

Termometr sobie daruj, mnie się bardzo szybko rozkleił. Co do podziałki, to owszem bardzo się przydaje, ale można sobie samemu wyskalować wiadro i pozaznaczać markerem (prawie na pewno będzie to zrobione dokładniej niż fabrycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr sobie daruj, mnie się bardzo szybko rozkleił. Co do podziałki, to owszem bardzo się przydaje, ale można sobie samemu wyskalować wiadro i pozaznaczać markerem (prawie na pewno będzie to zrobione dokładniej niż fabrycznie).

Dokładnie tak jak pisze Kopyr, marker i do dzieła. Ja skalowałem co 2l w końcu "browar to nie apteka" :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.