Skocz do zawartości

Browar Olinek


OLINKA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proszę o radę. Ponieważ ostatnią pszenicę chyba przegazowałam więc teraz chciałabym Was zapytać ile dać cukru do dunkel Weizena. Temp. piwa to 19 st.c ilość 18 l. Lubię jak piwko jest dobrze nagazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Proszę o radę. Ponieważ ostatnią pszenicę chyba przegazowałam więc teraz chciałabym Was zapytać ile dać cukru do dunkel Weizena. Temp. piwa to 19 st.c ilość 18 l. Lubię jak piwko jest dobrze nagazowane.

Pomocne będzie jak napiszesz na jakim poziomie stanęła fermentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 12 Dunkel Weizen poszła do butelek dałam 140 g cukru. Po raz pierwszy piłam tak dobre " zielone piwko ". zobaczymy jak się nagazuje ale chyba bedzie jedno z najlepszych piwek jakie do tej pory uwarzyłam. Ponmijając oczywiście Warkę # 1. Pszenica stoi w piwnicy ( 7 st.c ) granatów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka # 13 Belgian Golden Ale przelana na cichą , blg zeszło na 1,8 z 19 i mam nadzieję, że nie było pomyłki w pomiarze. Pierwszy raz piwko było robione na drożdżach płynnych ( na gęstwie ) i jestem zaskoczona tak wysokim odfermentowniem. Piwo bedzie miało moc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 13 Belgian Golden Ale przelana na cichą , blg zeszło na 1,8 z 19 i mam nadzieję, że nie było pomyłki w pomiarze.

Czym mierzyłaś, że masz tak dokładny wynik (refraktometr?)? Pozorne przefermentowanie na poziomie 90% raczej się nie zdarza więc jednak stawiam na błąd pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ właśnie tak, bardzo dobrze, Duvel kończy poniżej 2 Blg:

http://www.piwo.org/forum/t4392-Wszystko-o-Duvelu.html

 

zwróć uwagę, że duża część zasypu to cukier, fermentowalny w 100%

Zwróciłem. Faktycznie oryginał jakoby do 93%ADF. Co prawda jest tam tej glukozy więcej (u Duduś(i) niecałe 12%) no ale i fermentacja płytsza ("tylko" 90%). Czyli doskonale trafiła z zacieraniem, bo pomijając cukier szacuję pozorne przefermentowanie na 87%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzyłaś, że masz tak dokładny wynik (refraktometr?)? Pozorne przefermentowanie na poziomie 90% raczej się nie zdarza więc jednak stawiam na błąd pomiaru.

E tam, dramatyzujesz :D

Przedwczoraj ściągałem moje Golden Strong na cichą, zeszło z 17,3 do 1 °Blg, co daje 94 % odfermentowania.

Poprzednie zeszło z 16,4 do 1,4 °Blg, co daje 92 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzyłaś' date=' że masz tak dokładny wynik (refraktometr?)? Pozorne przefermentowanie na poziomie 90% raczej się nie zdarza więc jednak stawiam na błąd pomiaru.[/quote']

E tam, dramatyzujesz :D

Przedwczoraj ściągałem moje Golden Strong na cichą, zeszło z 17,3 do 1 °Blg, co daje 94 % odfermentowania.

Poprzednie zeszło z 16,4 do 1,4 °Blg, co daje 92 %.

Spoko, nie dramatyzuję. Kwestią jest ilość cukru w zasypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 14 BELGIAN SPECIALTY ALE właśnie zadałam gęstwą po Warce # 13 BGA

 

3,5 kg pilzneński

1,2 kg monachijski

1,0 kg pszeniczny jasny

0,25 kg carared

0,35 kg cara crystal

0,10 caraaroma

 

Zacieranie :

64 st.C przez 40'

72 st.C przez 40'

 

Chmielenie ( zakończone o 2 w nocy )

 

25 g marynka w 0'

30 g lubelski w 50'

oraz w 50' min

20 g curacao

20 g zmiażdżonej kolendry

0,5 kg skarmelizowanego cukru

 

Wyszło 21 l o 19,5 blg

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.