Skocz do zawartości

Browar Olinek


OLINKA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

coder dzięki w tym jeszcze nie kupowałam więc niestety nie była mi znana ich oferta. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie. Pozd

 

P.S. A ofertę mają całkiem interesującą, jest w czym wybierać. Dzięki

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przelałam na cichą mój wynalazek "Coś karmelowego" z warki # 8, blg spadło do 2,6

 

A mój Pils z warki # 6 już trzeci tydzień jest na burzliwej i dalej jest piana.

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie z Pilsa opadła piana po trzech tyg. burzliwej zmierzyłam blg z 12 spadło na 3,7 . Dam go teraz na cichą na jakieś 2 tygodnie. W smaku bardzo dobre czyli opłacało się czekać ( trochę długo ale przyczyna tak długiej fermentacji chyba leży po mojej stronie a dokładnie źle zadane drożdże ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! A jak dokładnie jest z tym chmielem a konkretnie czy intensywność smaku chmielu się zwiększa wraz z czasem leżakowanie czy też nie? Mam wraz z mężem odmienne zdanie na ten temat i chciałabym rozwiać wątpliwości

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę leżakowania smak łagodnieje. Nie to, żeby dało się tak uratować przechmielone piwo, ale goryczka trochę schodzi na dalszy plan, podobnie jak smak chmielowy. Tak się cieszyłem z tego smaku w jednym piwie po tygodniu, a tu po 3 tygodniach już go prawie nie czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam zamiar uwarzyć Monachijskie ciemne. Poprzednie robiłam z zestawu BA i zgodnie z ins. zacierałam infuzyjnie w stałej temperaturze ( 65-67 st.c). Piwo było bardzo dobre. Jak myślicie zostać przy takim zacieraniu czy może zrobić to w inny sposób ? Jeśli macie jakieś propozycje zacierania to podajcie mi czas(y) i temperaturę (y). Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam zamiar uwarzyć Monachijskie ciemne. Poprzednie robiłam z zestawu BA i zgodnie z ins. zacierałam infuzyjnie w stałej temperaturze ( 65-67 st.c). Piwo było bardzo dobre. Jak myślicie zostać przy takim zacieraniu czy może zrobić to w inny sposób ? Jeśli macie jakieś propozycje zacierania to podajcie mi czas(y) i temperaturę (y). Z góry dziękuję

Zwycięskie receptury m.in. tutaj:

http://wiki.piwo.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 9 Monachijskie Ciemne

 

 

Pilzneński 1,2 kg

Monachijski 2,45 kg

Carahell 0,15 kg

Cara crystal 0,2 kg

 

Marynka 20 g - 0'

Lubelski 25 g - 55'

 

Zacieranie infuzyjne

 

Chmielenie 70 min

 

Czeka na filtrację . Filtracja poszła sprawnie. ale niestety brakło gazu i chmielenie będzie dopiero późnym wieczorem. Tak czułam zawsze musi coś przeszkodzić.

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 7 IPA właśnie idzie do rozlewu blg spadło po 14 dniach cichej na 2,5 blg. Zastanawiam się tylko nad tym, że w piwku pojawiły się takie jakby męty nie jest ich za wiele. Przelałam do fermentora z kranikiem przez sitko i gazę ( wyparzone ) i teraz wlewam do butelek ( 160 g cukru) nie wiem co to takiego może być ? poza tym piwo pachnie normalnie i w smaku o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARKA # 10 PSZENICZNE

2,5kg słodu pszenicznego

1,8kg słodu pilzneńskiego

0,1kg słodu zakwaszającego

0,2kg Carapils

 

zacieranie:

20 minut w 44°C

40 minut w 64°C

20 minut w 72°C

 

Gotowanie 60 minut.

35g Lubelskiego na początku gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka # 9 monachijskie Ciemne poszło na cichą.

 

Niestety wczoraj Coś karmelowego miało iść do butelek ale nic z tego nie wyszło. Dzisiaj rozlewam na pewno bo już butelki czekają

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Pils spadł na 3 blg, jest super klarowny. Jutro mam zamiar przelewać i stąd moje pytanie: piwo ma templ 12 st.c jest go 20 l mam zamiar dodać cukier ale ile go dać? Próbowałam z kalkulatorem ale na pierwszy raz to mi chyba nie wyszło bo mi pokazał 124 g i nie wiem czy coś zrobiłam źle, czy pokazał dobrze? Może ktoś z Was może mi obliczyć dokładnie ile dać tego cukru na 20 l. Dodam jeszcze, że sprawdzałam wpisując " American Lager" 2,5 - 2,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.