Skocz do zawartości

Browar Olinek


OLINKA

Rekomendowane odpowiedzi

Uwarzyłam już 6 warek, przeczytałam du........żo wątków ale do Waszej wiedzy na ten temat jeszcze długa droga. Mam pytanko : jaką temp. ma mieć brzeczka do której chcę wsypać drożdże Saflager W34/70. Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję za podpowiedź. A co mi powiecie na to w jakiej temp. należy namnażać drożdże s-23 i w jaki sposób najlepiej to zrobić ( mam około 1/2 torebki czyli około 5,5 g ) :D

Rozmnażaj w temperaturze pokojowej. Najpierw zrehydratyzuj drożdże, potem wrzuć do startera.

 

Możesz też część namnozyć w starterze, a część użyć jak suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak : najpierw suche drożdże wsypuję do przegotowanej wody w temp. około 30 st.c po jakimś czasie tak około 30 min mieszam i dodaję do brzeczki ( mam zamrożoną 10 blg ) tylko, że mam 0,5 l brzeczki nie wiem czy wystarczy. Po jakim czasie mogę wlać do warki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłam zrobić warkę # 7. Ta liczba zawsze była dla mnie szczęśliwa a tu od początku zacierania same problemy. Najpierw okazało się, że mam zajęty fermentor z kranikiem potrzebny przy filtracji. Z tego powodu musiałam przelać bittera z warki # 6 do butelek a następnie wylał mi się cały gar wody do filtracji. Teraz brzeczka gotuje się z chmielem i mam nadzieję, że już nic dziwnego się nie wydarzy.

Warka #7 z zestawu BA IPA jest to chyba ostatnia warka robiona z zestawu. Za namową kolegów z WD zakupiłam słody, chmiele i drożdże wszystko osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 października w piątek warzyłam Pilsa z zestawu ba, w niedzielę 3 powolutku ruszyła fermentacja i tak do dzisiaj powolutku bulgota a już mamy 13. Zajrzałam do fermentora i ku mojemu zdziwieniu jest jeszcze piana na 1 cm. Blg początkowe 12 a po zmierzeniu dzisiaj jest 7,2 blg. Czy to aby dobrze czy może coś nie tak ? Ile trzymać jeszcze na burzliwej. Dodam, że w piwnicy mam 12 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 października w piątek warzyłam Pilsa z zestawu ba, w niedzielę 3 powolutku ruszyła fermentacja i tak do dzisiaj powolutku bulgota a już mamy 13. Zajrzałam do fermentora i ku mojemu zdziwieniu jest jeszcze piana na 1 cm. Blg początkowe 12 a po zmierzeniu dzisiaj jest 7,2 blg. Czy to aby dobrze czy może coś nie tak ? Ile trzymać jeszcze na burzliwej. Dodam, że w piwnicy mam 12 st.C

Coś wolno fermentuje to piwo, jakie drożdże? 12°C nie powinno zanadto zwalniać fermentacji, być może w zależności od doby temperatura spada?

Ogólnie nie jest to problem, najwyżej burzliwa potrwa dłużej nić plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże Saflager W34/70. co do temp. w piwnicy to przez cały rok jest tam prawie taka sama temperatura. No nic czekam aż piana opadnie i przestanie bulgotać. Dzięki

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże Saflager W34/70. co do temp. w piwnicy to przez cały rok jest tam prawie taka sama przez cały rok. No nic czekam aż piana opadnie i przestanie bulgotać. Dzięki

Też bym chciał taka piwnicę:okey: .

Lagierki tylko późną jesienią, zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam trochę czasu więc powstała mini Warka # 8 bez nazwy bo była to inwencja twórcza

Skład :

 

pilzneński 1,7 kg,

karmelowy ciemny Cara Crystal 0,6 kg,

karmelowy jasny Carahell 0,3 kg,

marynka 10 g

Fuggles 20 g

cukier trzcinowy 0,1 kg,

miód 0,25 kg

 

drożdże : gęstwa po s-04

Wyszło mi 13 l 14 blg

 

Nie wiem co z tego wyjdzie ale w smaku dobre

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałam, że najlepszy gryczany. Takiego użyłam . Dzisiaj zajrzałam do pilsa i zastanawia mnie to, że jak chciałam powąchać to zapach który poczułam to tak jakbym powąchała spirytus aż zapiekło w nos. Czy to normalny zapach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.