Skocz do zawartości

Browar Shooter'a


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moim zdaniem najlepsze jest podwójne dno, wykonane z blachy z nacięciami. Wlot pompy poniżej drugiego dna, nie ma problemów z przypalaniem młóta, młóto nie jest niszczone przez wirnik pompy, co nie przedłuża filtracji. Moim zdaniem jest też trochę lepsza wymiana ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak że brzeczka ogrzewa się na grzałce pod drugim dnem i potem trafia na młóto od góry. Czasem tylko zamieszam łyżką. Jeśli będziesz tłoczyć młóto przez pompę, to łopatki wirnika uszkadzają łuskę co powoduje potem problemy przy filtracji i znacznie ja przedłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepsze jest podwójne dno' date=' wykonane z blachy z nacięciami. Wlot pompy poniżej drugiego dna, nie ma problemów z przypalaniem młóta, młóto nie jest niszczone przez wirnik pompy, co nie przedłuża filtracji. Moim zdaniem jest też trochę lepsza wymiana ciepła.[/quote']

Myślałem o skierowaniu wylotu pompy od dołu na młóto, żeby wprawić je w ruch, Twoja koncepcja opiera się chyba na odwrotnym kierunku?

Z drugiej strony jest ciekawa, gdyż powstanie kadź zacierno-filtracyjna, ale co z wyrównaniem temperatur?

Cześć sąsiad...:)

trochę skomplikowana koncepcja... jeśli będziesz tłoczył zacier (brzeczkę?) przez zawór a pobierał z góry, to ruch zacieru będzie sie odbywał najprostszą drogą od wlotu na dole kadzi - do wlotu rurki pobierającej z góry... większość gęstego przecież zacieru pozostanie nieruchoma. No i pomysł z zatapianiem filtratora też taki sobie - jak go ułożysz na dnie w gorącym młócie?... miałem podobny ale z nacinanej rurki miedzianej i dość szybko zamocowałem go "na stałe" do zaworu. Daje to w moim przypadku kadź zacierno - filtracyjno - warzelną...:) (do warzenia odkręcam filtrator). Ale najlepszym rozwiązaniem wydaje się proponowane przez wsaczuka: fałszywe dno (będę robił...) masz na dokładkę z głowy problem przypalania młóta przy podgrzewaniu.

I recyrkulujesz samą brzeczkę. Trzeba tylko delikatnie używać pompy: zbyt szybka cyrkulacja "zaciska" złoże i nie odfiltrujesz bez zamieszania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp 15 kg słodu, w sumie 50l zacieru. Mieszałem małą łychą, około 60cm i się dało, teraz z wiosłem to żadne problem, jak i utrzymywanie temperatur. Trzeba tylko mieszać przy podgrzewaniu, wtedy równomiernie się nagrzewa zacier i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj ! Zbieram ciągle informację na temat kegów. Zamierzam na przyszły sezon skompletować dwa kegi ( zacierno filtracyjny i warzelny , 3 jako podgrzewacz wody jeszcze nie bardzo wiem jak rozwiązać)

 

Nurtuje mnie tylko jedna sprawa, a widzę że przeszedłeś do filtrowania w tym samym kegu w którym zacierasz. Jak wygląda sprawa mieszania zacieru jeśli na dnie kega jest filtrator z oplotu ? Mieszanie wiertarką chyba nie wchodzi w grę. Jak to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.