Skocz do zawartości

Wędlinka do chleba bez wędzenia !!!


OLINKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Niektórzy podobno z powodzeniem używają woreczków śniadaniowych. Myślę, że możesz je zastosować tylko może ze dwie warstwy. Polecam zakup do tego rodzaju wyrobów folii celulozowej która można kupić tutaj : http://www.wyroby-domowe.pl/folia-szynkowarow-c-75.html ponadto można tam kupić różne osłonki do wędlin których nie trzeba wędzić, przyprawy m.in. peklosól, sól wędzonkową którą można dodać do wyrobu a która da smak wędzonki.

 

A wczoraj robiłam szyneczkę ale tym razem w czosnku i ziołach prowansalskich. Super w smaku. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !!! W zasadzie do solanki do schabu nie daję nic. Szynkę robię tak samo jak do wędzenia czyli gotuję wodę z kilkoma ziarenkami ziela angielskiego , liściem laurowym i kilkoma ząbkami czosnku do tego peklosul i tym wywarem też nastrzykuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :okey:

 

Golonka mielona, parzona w szynkowarze.

Mięso zmielone i peklowane 2h z dodatkiem 200 ml wody w temperaturze pokojowej, po tym czasie dodane przyprawy, pieprz, czosnek, kminek. Następnie upchane do woreczka i do szynkowaru.

 

Parzenie w 74°C przez 5h, temperatura utrzymywana przez mój termometr ;) (czyli bezobsługowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w najbliższych dniach zaprezentować wam coś do chlebka bez wędzenia

to może tym razem coś pieczonego? Moja kochana żona zakupiła 3 spore kawałki mięsa (szyneczke, karkówkę i schabik) i zamówiła tym razem mięso pieczone. Musimy wypróbować różne rozwiązania przed świętami :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :beer:

 

Bielok, pięknie Ci to wyszło, jako, że Marzena nie zarzuciła nic nowego w wątku do zrobienia a z chęcią wypróbowałbym coś kolejnego więc może w tym tygodniu na warsztat pójdzie Twój przepisik :)

To może sprecyzuję - golonka była mielona bez skóry - mięsa miałem 0,72 kg, użyłem 12-13 g peklosoli, ok 2 g pieprzu, pół łyżeczki czosnku granulowanego, czubek łyżeczki kminku.

Docisk sprężyny dość słaby. Wydawało mi się że 200 ml wody to za dużo , ale mięsko wchłonęło wodę przy mieszaniu. Po wyciągnięciu z woreczka mięso było w otoczce z galaretki. Myślę że godzinę mogło by się jeszcze spokojnie parzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne, kwadratowe i podłużne, i okrągłe.

Właśnie jest kilka różnych modeli. Są podłużne poziome skrzynki z pokrywą z góry. Te są o tyle fajne, że możesz wkładać kawałki dłuższe poziomo. Np ozory, słoninę, boczek. Okrągłe pionowe też są dobre, ale do mielonek do wsadu w małych kawałkach. Do aluminiowych powinieneś mieć odpowiednie woreczki. Takie szynkowarki były kiedyś w Lidlu po ok 50 zł. Mam takie, ale jakoś nie lubię ich używać. Ja używam osłonek barierowych. Są to osłonki z grubej folii. Nie można w nich wędzić, ale do parzenia nadają się doskonale. I właśnie w takich robię mielonki i kiełbasę golonkową.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam osłonek barierowych. Są to osłonki z grubej folii. Nie można w nich wędzić, ale do parzenia nadają się doskonale. I właśnie w takich robię mielonki i kiełbasę golonkową.

Również przymierzam się do użycia tych osłonek.

Podobno podczas stygnięcia po parzeniu obkurczają się

co daje taki efekt jak sprasowanie mięsa w szynkowarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą święta, więc czas najwyższy pomyśleć o schabie parmeńskim. Wszyscy się chwalą gotowym wyrobem, a ja na przekór godzinnym wytworem. Jeszcze jakieś 20 dni i będzie pyszne :beer:

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :beer:

 

A właśnie, bo już muszę kupić szynkowar :) Są jakieś lepsze, gorsze? Czym się kierować przy zakupie ?

Ja z racji swojego wrodzonego lenistwa używam kubka ze stali KO z dociętym na wymiar wieczkiem i sprężyny z mojego starego łóżka jako docisk. I trochę drutu miedzianego :)

Oczywiście planuje upgrade na bardziej zaawansowana technologię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elroy zdecydowanie polecam osłonki do wyrobów. Po pierwsze nie będziesz zmuszony aby zawsze wkład mięsny był w odpowiedniej wadze ( nie dociśniesz wkładu jak będzie za mało ) po drugie cena dobrego szynkowara jest wysoka. Ja już 4 lata robię w osłonkach i jestem zadowolona. Polecam osłonki barierowe które można kupić tu : http://www.wyroby-domowe.pl/oslonki-barierowe-c-44.html lub osłonki poliamidowe które można kupić u tego samego sprzedawcy lub w każdym sklepie zaopatrzenia masarni. Barierowe nie każdy sprzedaje. Ważne jest tylko aby odpowiednio ściśle napełnić osłonkę ( po dwóch - trzech produkcjach sam ocenisz jak ) no i moim zdaniem a sprawdziłam to osobiście temp. parzenia musi być odpowiednia ale to jak coś to pisz na pw a podpowiem Ci jak parzyć. Pozd

 

OSTATNIO Z BRAKU FOLII CELULOZOWEJ UŻYWAM Z POWODZENIEM RĘKAWA FOLIOWEGO DO PIECZENIA. o WIELE TAŃSZY I OGÓLNODOSTĘPNY

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mój szynkowar:

 

c9d0d557984a9f46med.jpg

 

Puszka ze stali KO, sprężyna od tapicera i trzy śrubki do trzymania wieczka.

 

Puszka kupiona tu: http://www.tadar.com.pl/start.php?ID=grupy&jezyk=polish&grupa=260&one=407&szukana=&ile_razem=43 .

 

Do puszki zawsze trzeba włożyć woreczek (aby soczki nie uciekły).

Ale na początek można poeksperymentować z wyrobami w osłonkach barierowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą święta, więc czas najwyższy pomyśleć o schabie parmeńskim. Wszyscy się chwalą gotowym wyrobem, a ja na przekór godzinnym wytworem. Jeszcze jakieś 20 dni i będzie pyszne :beer:

Hej, powiedz jak to robisz. Pogooglałem trochę i zrobiłem sobie smaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.