Skocz do zawartości

Wędlinka do chleba bez wędzenia !!!


OLINKA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oto mój schab po parmeńsku.

Szkoda że zostało po nim już tylko wspomnienie :D

Ładny, jasny kolor ma ten schabik, używałeś soli peklowej?

Tak się przymierzałem, żeby do następnego, część soli zastąpić peklową dla kolorku.

 

Ps.: fajny nóż, taki z historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAKO1 jak zrobiłeś takie maleństwo to co się dziwisz, że już zabrakło.

Spoko spoko ,następny już się suszy :)

 

To maleństwo na początku wcale nie było takim maleństwem ;)

Po 6 tygodniach suszenia tak się biedak skurczył :)

 

Ładny, jasny kolor ma ten schabik, używałeś soli peklowej?

Tak się przymierzałem, żeby do następnego, część soli zastąpić peklową dla kolorku.

ps.: fajny nóż, taki z historią.

Użyłem wyłącznie soli peklowej, ale można zrobić 50%/50%

 

Ten nóż ma już 30 lat i nie zamieniłbym go na inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak się przymierzałem, żeby do następnego, część soli zastąpić peklową dla kolorku.

Peklosól a w zasadzie saletry dają taką barwę wędlin. Czasem samą barwą można się "najeść" :/

Przy okazji czytania Twojego pierwszego postu w tym wątku mam propozycję:

- woreczki śniadaniowe (lub do mrożenia) nie nadają się do parzenia wędlin, bo w wyższej temperaturze "emitują" z siebie niezdrowe substancje;

- jeżeli nie masz w zapasie woreczków do szynkowara lub osłonek barierowych lub in. to można pójść do marketu i kupić rękaw do pieczenia; jest on zrobiony z folii celulozowej tak samo jak woreczki do szynkowara w sklepie internetowym polecanym w tym wątku;

No i na zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynkowarowo używam 50/50 sól/peklo, produkty zadowalające. Do suszonego schabu, do tej pory zawsze tylko sól. Po powyższych efektach zdecydowanie dodam peklo dla 'oka' przy kolejnym.

Co do woreczków, pewnie racja, poszukam odpowiednich, czasami trujemy się bezwiednie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

- woreczki śniadaniowe (lub do mrożenia) nie nadają się do parzenia wędlin, bo w wyższej temperaturze "emitują" z siebie niezdrowe substancje;

Konkretnie - jakie substancje i w jakiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lekcji chemii uczyli mnie że w podwyższonej temperaturze polipropylen rozkłada się na propenu, polietylen do etenu. Te substancję zdrowia nam na pewno nie dodają. Jeżeli chodzi o polipropylen to raczej są małe szanse na rozkład, bo w garze jest za niska temperatura, ale polietylen dość łatwo się rozkłada nawet na słońcu. Z praktyki nie bardzo rozumie jak ale w końcu to podręcznik wie lepiej :/

Edytowane przez malinatbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

- woreczki śniadaniowe (lub do mrożenia) nie nadają się do parzenia wędlin, bo w wyższej temperaturze "emitują" z siebie niezdrowe substancje;

Konkretnie - jakie substancje i w jakiej temperaturze?

Opieram to na dwóch opiniach:

1. z forum wedlinydomowe: http://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1012&postdays=0&postorder=asc&start=0 (być może wątek nie będzie widoczny i będziesz musiał się zalogować)

2. od kolegi z branży, handlującego opakowaniami: część folii ma atesty (lub nie) do określonej temperatury oraz na kontakt z tłuszczami; jego opinia mi wystarczała, nie prosiłem już o kopie atestów czy inne dane;

Nie jestem chemikiem/technologiem, więc nie jestem w stanie tego zweryfikować "naukowo". Warto zauważyć, że rękawy do pieczenia są zdecydowanie z innego rodzaju folii, niż woreczek śniadaniowy.

Można ew. "pomęczyć" autora wątku na forum WD o przekazanie więcej informacji na ten temat. Jakby co to daj znać, zapytam gościa.

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie odnośnie schabu po parmeńsku?Chodzi mi o ostatnią fazę dojrzewania.Jakoś nigdzie nie mogę doczytać czy na ostatnie 7-dni wkładamy do lodówki schabik bez opakowania z pończoszki? Dziękuję z góry za ewentualną odpowiedź :)

pozdrawiam i życzę smacznego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam z.

Różnica w efekcie końcowym jest pewnie żadna, zabezpiecza to z pewnością przed skróceniem przepisowego czasu owych 7 dni :)

Zawsze jednak chciałem szybko pozbyć się obrośniętej nalotami warstwy.

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie odnośnie schabu po parmeńsku?Chodzi mi o ostatnią fazę dojrzewania.Jakoś nigdzie nie mogę doczytać czy na ostatnie 7-dni wkładamy do lodówki schabik bez opakowania z pończoszki? Dziękuję z góry za ewentualną odpowiedź :lol:

pozdrawiam i życzę smacznego;)

Robię od kilku lat i zawsze zostawiam w pończoszce. Wg mnie chodzi o równomierne wysychanie. Bez pończochy szybciej zrobi się skorupa na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię od kilku lat i zawsze zostawiam w pończoszce. Wg mnie chodzi o równomierne wysychanie. Bez pończochy szybciej zrobi się skorupa na powierzchni.

Pozbycie się tego mało apetycznego 'ubranka' wydawało się dla mnie bezpieczniejsze, żeby w wilgotnej lodówce nie doszło do pleśnienia.

Dosuszam lekko okryte folią, także skorupa na powierzchni nie powstaje a widać czy nie dzieje się coś niedobrego.

Kolejny jednak zostawię w pończoszce - zwiększy szanse na dotrwanie do przepisowego czasu :) a dodatkowo - ze sprawdzonych rozwiązań należy korzystać :beer:

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zachęcony tym wątkiem ostatnio zrobiłem polędwicę suszoną z pieprzem (na wedlinydomowe.pl była wersja ze schabem). Wyszła super i szybko schodzi :) Doskonałe w parze z domowym :P :P

 

Załączam zdjęcia, ale nie jest najlepszej jakości - nie mam czym cyknąć lepszej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy "wynalazek" z kurczaka. Rolada z kurczaka z pieczarkami i smażona cebulką. Tym razem z braku folii celulozowej użyłam rękaw do pieczenia. super się sprawdza do wyrobów parzonych.

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.