Skocz do zawartości

Połączenie chłodnicy


KiLL4r

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najlepiej połączyć kran z rurką igielitową o średnicy 1 cm. Średnica kranu ok. 1.5-2 cm.

Ja to zrobiłem za pomocą przejściówki miedzianej z gwintem - mocowanie za pomocą poxyliny

a do gwintu szybko-złączka do węży ogrodowych ;)

 

działa sprawnie od ponad 10 warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na chłodnicę? Ja myślę, że przejdzie wciśnięcie węża na rurkę i te x minut gotowania razem z chłodnicą nie powinno nic tam namieszać.

 

Jutro z rana uderzam do hydraulicznego i postaram się wymyślić jak to ładnie podłączyć. Jak mi się uda, dołączę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, zawsze pod górkę. Jak się okazuje wszystkie okoliczne sklepy hydrauliczne pracują od 9, czyli dokładnie tak jak ja ;)

Mam nadzieję, że jakoś uda mi się w dzień wyskoczyć na zakupy, chociaż jak na razie nic tego nie zapowiada... A miało być tak pięknie :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyskoczyć, ale niestety w żadnym sklepie nie znalazłem szybkozłączki na wąż o tak małym fi. Ale, że potrzeba matką wynalazku, odgrzebałem kilka rzeczy, które mi się walają i zrobiłem takie oto coś:

http://jacki.sokolka.com/imgs/20101005205829.jpg

 

Powinno jutro zdać egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na chłodnicę tę wąż igelitowy wchodził luźno, więc na wąż nałożyłem kawałek węża ogrodowego jako zacisk i trzyma :D przy kranie mam kawałek węża ogrodowego do którego wąż wchodzi od chłodnicy. Niby wydaje się prowizorka, ale od kilkunastu warek trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacki, są reduktory z m24x1 na 3/4 cala, które wkręcasz zamiast "sitka" w kranie. Do tego ja dokupiłem nypelek na wąż 8mm (są też na 6mm). Nypelek przykręciłem do redukcji 3/4" i naciągnąłem na niego wąż, który zacisnąłem obejmą metalową.

 

Na chłodnicę też naciągnąłem wąż i zacisnąłem obejmą.

 

Jedna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę - wąż po rozgrzaniu (przynajmniej ten mój...) stał się bardziej plastyczny i miękki, przez co opaska nie była idealnie zaciśnięta i się lekko sączyła woda. Dokręcenie opaski pomogło :)

 

Patent sprawuje się nieźle. Gdyby coś było niejasne, mogę cyknąć fotki wieczorem.

 

Pozdrawiam,

Nehoshi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale na jaki kran Wy to nakręcacie? Myślałem o tym kilka dni i najlepsze co wymyśliłem to właśnie dedykowany zaworek. O kranie kuchennym też myślałem, ale jakoś nic sensownego nie wymyśliłem :)

raz chłodziłem w kuchni i pojawił mi się problem skąd wziąć wodę. Tam gdzie warzę normalnie miałem kran do którego mogłem włożyć wąż i było w miarę szczelnie, teraz mam oddzielny kran na chłodnicę.

 

Podczas chłodzenia w kuchni odkręciłem napowietrzacz z kranu i wtedy wcisnąłem wąż do środka i było szczelnie. Żadnych cybantów i przeróbek, przy tych ciśnieniach i przepływach, które mam w chłodnicy nic nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jacki, są reduktory z m24x1 na 3/4 cala, które wkręcasz zamiast "sitka" w kranie. Do tego ja dokupiłem nypelek na wąż 8mm (są też na 6mm). Nypelek przykręciłem do redukcji 3/4" i naciągnąłem na niego wąż, który zacisnąłem obejmą metalową.

 

Na chłodnicę też naciągnąłem wąż i zacisnąłem obejmą.

 

Jedna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę - wąż po rozgrzaniu (przynajmniej ten mój...) stał się bardziej plastyczny i miękki, przez co opaska nie była idealnie zaciśnięta i się lekko sączyła woda. Dokręcenie opaski pomogło :okey:

 

Patent sprawuje się nieźle. Gdyby coś było niejasne, mogę cyknąć fotki wieczorem.

 

Pozdrawiam,

Nehoshi

 

 

Możesz załączyć fotkę?

Ja nie znalazłem redukcji do kranu, tam jest gwint drobnozwojowy.

Teraz noszę gar do wanny, tam końcówkę od węża ogrodowego nakręcam na wyjście do prysznica, na to nakładam gumowy wąż i opaską przymocowuję do chłodnicy - działa bez zarzutu, tylko gar trzeba targać do łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zastosować perlator http://allegro.pl/pe...2559494144.html jedna końcówkę zakręcamy na wylewkę od baterii a drugą rozbieramy i łączymy z wężem od chłodnicy , taki perlator można kupić w każdym sklepie hydraulicznym za parę zloty

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.