Skocz do zawartości

Nowy sprzęt.


BeerZone

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem swój dotychczasowy sprzęt.
I zaczynam się rozglądać za nowym większym bardziej zautomatyzowanym. I dlatego ten temat, a mianowicie co polecacie?
Robić znowu samemu - aczkolwiek długo trwało doszlifowanie i wogóle wykonanie.
Czy kupić jakiś gotowy system? A jak tak to jaki?
Bardziej jestem przekonany do gotowego sprzętu tylko jakiego?
Jedyny problem to taki żeby był jak najmniej pochłaniający miejsca w domu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szczawiosław napisał:

Kociołek automatyczny. Klarstein, Coobra, Grainfather, Brew Monk i wiele innych :)

Coś takiego znalazłem.

Tylko czy to dobry sprzęt?
Czy ktoś na nim warzy?
Może jakieś plusy i minusy.
Kocioł zacierny COOBRA CRAFTBREWER CB5 PRO V.3 50L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja warze na Coobra CB5 ale wersja stara, w zasadzie jest spoko i można poszukać używki. Podstawa to nie zrażać się na początku bo to wszytko jest nieco dziwne, np brak kontroli wysładzania. Brewness liczy ile wody trzeba do wysładzania i tyle zazwyczaj wystarcza.  Podstawa to przelicznik wody do zacierania 4.0:1 lub 4.3:1. Wydłużone zacieranie do 90 minut. Zaś do filtracji  brzeczki polecam rękaw winiarski. Bez zadnych modyfikacji śrubuje 70%-80% wydajności liczonej przez brewness. Zacieram około 8 kg słodu.

 

Popełniłem przeglądowy artykuł opisujący Coobre, możesz się zapoznać

 

https://3barylki.pl/2022/09/20/automatyczny-kociolek-zacierny-coobra-cb5-czy-warto-kupic-poznajcie-moja-opinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ravage Trzy Baryłki napisał:

Ja warze na Coobra CB5 ale wersja stara, w zasadzie jest spoko i można poszukać używki. Podstawa to nie zrażać się na początku bo to wszytko jest nieco dziwne, np brak kontroli wysładzania. Brewness liczy ile wody trzeba do wysładzania i tyle zazwyczaj wystarcza.  Podstawa to przelicznik wody do zacierania 4.0:1 lub 4.3:1. Wydłużone zacieranie do 90 minut. Zaś do filtracji  brzeczki polecam rękaw winiarski. Bez zadnych modyfikacji śrubuje 70%-80% wydajności liczonej przez brewness. Zacieram około 8 kg słodu.

 

Popełniłem przeglądowy artykuł opisujący Coobre, możesz się zapoznać

 

https://3barylki.pl/2022/09/20/automatyczny-kociolek-zacierny-coobra-cb5-czy-warto-kupic-poznajcie-moja-opinie/

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże warki planujesz ? Jeżeli lubisz często i standardowo to kociołek 30l wystarczy. Jeżeli chciałbyś duże i przy jednym warzeniu robić sobie różne chmielenia na zimno i różne drożdże to polecam 50+. Z dużych fajny jest G70. Problem tylko czy będziesz miał zawsze kogoś do pomocy aby wytargać kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grober75 napisał:

Jak duże warki planujesz ? Jeżeli lubisz często i standardowo to kociołek 30l wystarczy. Jeżeli chciałbyś duże i przy jednym warzeniu robić sobie różne chmielenia na zimno i różne drożdże to polecam 50+. Z dużych fajny jest G70. Problem tylko czy będziesz miał zawsze kogoś do pomocy aby wytargać kosz.

Planuje do 50 litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do 50 l to chyba tylko Klarstein miał kocioł 60l. 50 l to nietypowy wolumen a pojemność kotła 30, 40 czy 70 nie oznacza że tyle możesz mieć brzeczki. Zawsze minusujesz przynajmniej 8 do 10 l z tej pojemności. Mi np w G70 standardowo wychodzi ok 60 l brzeczki do fermentacji. Z tańszego jest coś takiego : https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Male-AGD/Kotly-warzelne/Brauheld-Pro-kociol-do-produkcji-brzeczki-3300-W-70-l-30-100-C-pompa-cyrkulacyjna-stal-szlachetna.html.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.