Skocz do zawartości

Emalia czy nierdzewka?


nikhil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wisieć w piwnicy garnek emaliowany 40 litrów. Po rodzicach. Niestety brak mu wewnątrz dobrych 100 cm2 emalii... Może jeśli znajdę gdzieś zaprawkę to spróbuję go przetestować.

Nie wiem czy istnieje taka emalia do naprawy garnków , jest do wanien i zlewozmywaków ale raczej bym w tym nie gotował. Choć było na forum o warzeniu w wannie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wcale nie musi byc za 500-600zl ja kupilem cos takiego za 300zl http://allegro.pl/garnek-wysoki-poj-37-litrow-polerowany-i1242488819.html

 

i nie narzekam, grube dno, nie przypala, co prawda dopiero 3 warki w nim zrobione, niemniej nie wyglada na to bym mial miec z nim jakiekolwiek problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111 warek na 40-litrowym garnku emaliowanym z Olkusza. Bez przypalania, bez odprysków.

Wprawdzie nikogo nie namawiam, ale z moim w gruncie rzeczy bardzo prostym sposobem warzenia sprawdza się znakomicie.

Podejrzewam, że stalowy byłby lepszy, ale mój kosztował 140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było też o naprawianiu garnków emalią wannową, ale nie aż tak dużych powierzchni...

Nie wiem czy będzie pomocna informacja o silikonie sanitarnym dopuszczonym do kontaktu z wodą pitną, żywnością, do sal chirurgicznych etc etc, zakres temp do 180°C

 

http://www.soudal.pl/index.php/produkty-profesjonalne/uszczelniajace-i-klejace/silirub-cleanroom.html

http://www.soudal.pl/index.php/produkty-profesjonalne/uszczelniajace-i-klejace/soudalseal-cleanroom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie pomocna informacja o silikonie sanitarnym dopuszczonym do kontaktu z wodą pitną, żywnością, do sal chirurgicznych etc etc, zakres temp do 180°C

Hmmm... Wydaje mi się, że silikon może być fajny na ściankach, ale raczej nie sprawdzi się przy dnie, które przenosi duże temperatury. Poprawcie mnie jeśli źle myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Zdarzało mi się podnosić gar z 40l wrzącej brzeczki - kurtka skórzana ubrana jak fartuch tyłem do przodu - ale to nic przyjemnego i łatwego. Mój emaliowany gar 52 l się na szczęście nie odkształca. Pod tym względem gary emaliowane są lepsze od tanich garnków z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnaki po 50 czy nawet 70 litrów nosicie :D same "pudziany" do okoła, może powinniście o pompkach do przetaczania brzeczki pomyśleć?

PS

Mam taniego emaliowanego "lidlaka" i nic mi się nie przypala :)

Do gara 50-100l wystarczy zamontować kranik i nie trzeba go nawet podnosić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że sam go nosiłem :(

Patent mam taki że garnek tylko przesuwam na kraniec pieca i miarka 2 litrową rozlewam do 2 wiaderek. Szybko i sprawnie.

To możesz użyć i wężyka - chyba będzie sterylniej niż tą miarką.

Próbowałem wężykiem i jakoś mi to niezręcznie szło :)

Raz użyłem filtratora z rurek PVC, którego używam do wysładzania, ale po chwili rurki się fikuśnie odkształciły.

Co do sterylności to powiem że staram się ją utrzymywać, a jak do tej pory stosując tą metodę to żadnej infekcji nie złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że sam go nosiłem :)

Patent mam taki że garnek tylko przesuwam na kraniec pieca i miarka 2 litrową rozlewam do 2 wiaderek. Szybko i sprawnie.

przy okazji napowietrzając :)

To dobrze, czy źle ? Bo ja ze wsi :)

Ktoś tu pisał że w gorącej wodzie rozpuszczalność tlenu jest znikoma, więc zakładając że natlenienie jest beee to tak czy siak do niego nie dochodzi.

Grunt że piwo, które powstaje wedle tego sposobu, że tak powiem mi osobiście wybitnie odpowiada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

 

również jestem początkujący i zastanawiam się nad większym garem

zaciekawiła mnie opcja z kegiem, na czym polega przerobienie go na gar?

Popatrz tutaj: http://www.piwo.org/forum/p37605-28-01-2010-18-56-13.html#p37605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.