Skocz do zawartości

Kocioł warzelny


stupol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje kupić kocioł warzelny w budżecie do 1500 zł. Chciałbym, aby to był kompletny zestaw wraz ze spirala chłodząca. Dodatkowo chciałem, aby kocioł miał pompę magnetyczna. 

Moją uwagę zwrócił taki sprzęt: https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-32-l-2000-w-royal-catering-10012452?gclid=Cj0KCQjwsrWZBhC4ARIsAGGUJuq3Fr3IPT8Vmx-eDMw6HEZRLveujfYVgn8L_Kyc754bExlf_oGRjd4aAu7bEALw_wcB

Proste urządzenie, bo akceptuje nawet brak timera i możliwości programowania jednak moją uwagę zwróciło, że kocioł nie ma korka spustowego -kraniku. Zastanawiam się czy to będzie bardzo upierdliwe przy zlewaniu schłodzonej brzeczki do fermentora?

Czy może polecicie mi inny kompletny sprzęt warty uwagi ?

Dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze. Poczekaj kilka tygodni, co jakiś czas wrzucane są używane kociołki w dobrym stanie. A za 1000-1500 spokojnie kupisz takiego Royala albo Klarstein z pompą. Ja z Klarstein Mundschenk bylem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buk0 napisał:

Tak jak kolega pisze. Poczekaj kilka tygodni, co jakiś czas wrzucane są używane kociołki w dobrym stanie. A za 1000-1500 spokojnie kupisz takiego Royala albo Klarstein z pompą. Ja z Klarstein Mundschenk bylem bardzo zadowolony.

 

Szukać na olx, allegro ? Czy są jeszcze inne ciekawe miejsca z używanym sprzętem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już inwestować w kocioł zacierano warzelny to w taki który ma dużą objętość. Gdy później będziesz chciał zrobić RISa czy portera 20 litrów, to w takim małym kotle warzelnym będzie problem.

 

Faktycznie tak jak koledzy piszą rozglądać się za używkami. tutejsza giełda lub grupy na FB. Ja osobiście posiadam Coobre CB5 i jestem  znniej bardzo zadowolony. Bez żadnych udziwnień służy mi dobrze. Więcej pisałem o tym w swoim poście Automatyczny Kociołek zacierny Coobra CB5 – Czy warto kupić? Poznajcie moją opinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ravage Trzy Baryłki napisał:

Moim zdaniem jak już inwestować w kocioł zacierano warzelny to w taki który ma dużą objętość. Gdy później będziesz chciał zrobić RISa czy portera 20 litrów, to w takim małym kotle warzelnym będzie problem.

 

Faktycznie tak jak koledzy piszą rozglądać się za używkami. tutejsza giełda lub grupy na FB. Ja osobiście posiadam Coobre CB5 i jestem  znniej bardzo zadowolony. Bez żadnych udziwnień służy mi dobrze. Więcej pisałem o tym w swoim poście Automatyczny Kociołek zacierny Coobra CB5 – Czy warto kupić? Poznajcie moją opinie.

 

 

Ile razy w roku robisz takie mocarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anteks napisał:

Ile razy w roku robisz takie mocarze?

może z dwa, jednak jest inna sprawa. Za jednym warzeniem można dwa piwa uwarzyć i od zrobić sobie amerykańskiego pilsa zrobić 19 l i 19 l jakiejś APY na chmielonej na zimno. Tak było kiedyś.

 

Teraz warze pod fermzille 35 L wiec dalej tak duży kociołek się sprawdza. Zresztą taką warkę 20 litrową bardzo fajnie warzy w takim kotle.

Też myślałem nad mniejszym kociołkiem na początku, przemyślałem jednak sprawę. różnica cenowa kiedyś nie była taka duża bardziej się opłacało brać większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ravage Trzy Baryłki napisał:

może z dwa, jednak jest inna sprawa. Za jednym warzeniem można dwa piwa uwarzyć i od zrobić sobie amerykańskiego pilsa zrobić 19 l i 19 l jakiejś APY na chmielonej na zimno. Tak było kiedyś.

 

Bardzo dobre podejście, dla tego teraz myślę o zakupie g70 na większe warki a g30 zostawię sobie na mniejsze :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się może, bo widzę, że temat świeży i może ktoś na niego spojrzy :)  Zakupiłem Royal Catering 32l, macie jakąś instrukcję do złożenia? prawie wszystko mi się udało ale została rurka zagięta pod kątem 90st i rurka z siatki, zgrzana na jednym końcu... domyślam się, gdzie to wsadzić, ale chciałem się upewnić - na wlot pompy w dnie kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy da się wykorzystać kocioł do pasteryzacji do warzenia piwa? Widziałem że są takie kotły z funkcją grzania ustawianą 30-100 stopni i timerem do 120 minut. Obecnie warzę w garnku na indukcji i trochę to kłopotliwe, taboret gazowy nie wchodzi w grę, a nie chcę inwestować w taki prawdziwy kocioł ponad 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, epromsa napisał:

Czy da się wykorzystać kocioł do pasteryzacji do warzenia piwa? Widziałem że są takie kotły z funkcją grzania ustawianą 30-100 stopni i timerem do 120 minut. Obecnie warzę w garnku na indukcji i trochę to kłopotliwe, taboret gazowy nie wchodzi w grę, a nie chcę inwestować w taki prawdziwy kocioł ponad 1000zł.

Da się, pod warunkiem że będzie gotował po osiągnięciu temperatury wrzenia, niektóre można przerobić by to robiły. Ale dużo mniej kłopotliwe raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.