Skocz do zawartości

Jaki brewkit dodać do ekstraktu niechmielonego 10 000 EBC


Gluchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jako że nie mam zbyt dużo czasu na poszukiwania (do piątku muszę mieć go u siebie) poszukuję brewkitu do ekstraktu słodowego z poniższego linku:

LINK

Podczas zakupu zrobiłem się w jajo i nie spojrzałem dokładnie co kupuję...

Zrobiłem na nim Czech Pilsnera z UKBrew i po pierwszej degustacji już wiem że to nie będzie zbyt dobre połączenie (uznałem że spróbuję co z tego wyjdzie i tak się wypije).

Chciałbym uwarzyć coś co się nie będzie gryzło z kolorem i smakiem tego ekstraktu i dodatkowo da się się to wypić.

Ewentualnie jakiś inny pomysł jak wykorzystać pozostałem około 10kg tego cholerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gluchy napisał:

Witam wszystkich

Jako że nie mam zbyt dużo czasu na poszukiwania (do piątku muszę mieć go u siebie) poszukuję brewkitu do ekstraktu słodowego z poniższego linku:

LINK

Podczas zakupu zrobiłem się w jajo i nie spojrzałem dokładnie co kupuję...

Zrobiłem na nim Czech Pilsnera z UKBrew i po pierwszej degustacji już wiem że to nie będzie zbyt dobre połączenie (uznałem że spróbuję co z tego wyjdzie i tak się wypije).

Chciałbym uwarzyć coś co się nie będzie gryzło z kolorem i smakiem tego ekstraktu i dodatkowo da się się to wypić.

Ewentualnie jakiś inny pomysł jak wykorzystać pozostałem około 10kg tego cholerstwa.

A co było z tym nie tak?

P.S. gdybyśmy nie byli w Polsce moglbys przedestylowac :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, INTseed napisał:

Jak to gotujesz to kup chmiel i wrzuć w jakiejś skarpecie abyś nie musiał filtrować.
A jak puszki to musi być ekstrakt nachmielony.

Tyle to wiem. Wolałbym puszkę bo do gotowania to jeszcze nie mam możliwości. A jak chmiel to jaki dać żeby to było choć trochę pijalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o piwie, uznajesz je za niepijalne, nie mówisz dlaczego i szukasz pomocy w uczynieniu pijalnym kolejnego.

Czyli użytkownicy mają zgadnąć co jest nie tak z Twoim piwem i pomóc Ci je ulepszyć.

W czym jest problem? Opisz go. Kwaśność, zaklajanie, szorstkość smaku...

W mojej ocenie "na ślepo" ten baniak będzie Ci służył jeszcze wiele lat jako dodatek podbijający BLG i przyciemniający piwo a nie jako baza do czegokolwiek, ale strzelam na oślep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gluchy napisał:

Tyle to wiem. Wolałbym puszkę bo do gotowania to jeszcze nie mam możliwości. A jak chmiel to jaki dać żeby to było choć trochę pijalne?

To Ty zrobiłeś 'piwo' z samego ekstraktu? Przefermentowałeś brzeczkę bez dodatku chmielu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.09.2022 o 13:26, Suchejroo napisał:

No ale ja to rozumiem ;) 

I ja też to rozumiem. Gdybyś przeczytał dokładnie mój pierwszy post to byś Kolego zauważył że "zrobiłem się w jajo" i dokładnie nie spojrzałem co kupuję, ale nie ma problemu sam coś pomyślałem i zrobiłem z tego jakiś piwny wynalazek, który za 3 tygodnie przejdzie pierwszą degustację - wczoraj trafił do butelek. Przy okazji była pierwsza próba uwarzenia czegoś z ekstraktu niechmielonego :)

Narazie nie będę pisał co dokładnie z tego zrobiłem, dopiero przy pierwszej degustacji.

Edytowane przez Gluchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.