Skocz do zawartości

Co sie stalo ?


marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Krotko zeby bylo w temacie.

1. 1 dzien warzenie,us 05, tem.fer.19°c

2. 12 dzien przelanie na cicha (Blg2.5)piwo metne smak wytrawny.Zabutelkowanie 1 butelki plus 3 g glukozy i pozostawienie na 2 dni tem.pokojowa23°c nastepnie lodowka 8°c

3.dzien 18(6 dni cichej)butelkowanie-piwo metne (blg 2,5 ) sypanie glukozy bezposrednio do butelek 3 g na 0,5 l. OTWARCIE BUTELKI TESTOWEJ PO 6 DNIACH wystrzal z butelki i uniosl sie piekny dymek, piana piekna,

piwo smaczne ,jestem szczesliwy.Bylem

4.dzien 21 a wiec po 3 dniach w tem. pokojowej(widac w szyjkach ze sie klaruje) polowa laduje w lodowce 10°C a polowa w piwnicy 19 °C

5. 23 dzien i 6 dni po rozlewie do butelek pruba piwa nwgatywna w obydwu przypadkach zero gazu i piany (wczorajsze piwo)DOTEGO WRACA ZMETNIENIE.

 

-12 Dni ferm.buzliwej + butelkowanie+6 dni lezakowania =wyszlo smaczne nagazowane i pieniste piwo nieklarowne .

-12 dni buzliwej + 6 cichej +6 dni lezakowania = wyszlo piwo niesmaczne bez gazu i piany i nieklarowne.

Zauwazylem ze im zimniej tym bardziej piwo metnieje .

????????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko zeby bylo w temacie.

1. 1 dzien warzenie,us 05, tem.fer.19°c

2. 12 dzien przelanie na cicha (Blg2.5)piwo metne smak wytrawny.Zabutelkowanie 1 butelki plus 3 g glukozy i pozostawienie na 2 dni tem.pokojowa23°c nastepnie lodowka 8°c

3.dzien 18(6 dni cichej)butelkowanie-piwo metne (blg 2,5 ) sypanie glukozy bezposrednio do butelek 3 g na 0,5 l. OTWARCIE BUTELKI TESTOWEJ PO 6 DNIACH wystrzal z butelki i uniosl sie piekny dymek, piana piekna,

piwo smaczne ,jestem szczesliwy.Bylem

4.dzien 21 a wiec po 3 dniach w tem. pokojowej(widac w szyjkach ze sie klaruje) polowa laduje w lodowce 10°C a polowa w piwnicy 19 °C

5. 23 dzien i 6 dni po rozlewie do butelek pruba piwa nwgatywna w obydwu przypadkach zero gazu i piany (wczorajsze piwo)DOTEGO WRACA ZMETNIENIE.

 

-12 Dni ferm.buzliwej + butelkowanie+6 dni lezakowania =wyszlo smaczne nagazowane i pieniste piwo nieklarowne .

-12 dni buzliwej + 6 cichej +6 dni lezakowania = wyszlo piwo niesmaczne bez gazu i piany i nieklarowne.

Zauwazylem ze im zimniej tym bardziej piwo metnieje .

????????

Pozdrawiam

To tzw. zmętnienie na zimno. Poczytaj sobie o tym. Piwo po cichej fermentacji wolniej się gazuje, w przeciwieństwie do piwa po burzliwej, kiedy duża ilość drożdży jeszcze unosi się w piwie. Zostaw na tydzień w temperaturze pokojowej, a potem do chłodnego 15°C i powinno być ok. A co do tego, że nie smaczne. Może to tylko brak gazu, a może zrobił się kwach na cichej... Sam oceń jak smakuje, ale daj mu czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze im zimniej tym bardziej piwo metnieje .

????????

Pozdrawiam

Tym zjawiskiem nie należy zbytnio się przejmować piwo mętnieje w niskiej temperaturze z powodu zawartości białek np. jeśli nie było wyraźnego przełomu podczas gotowania. Nie ma to wpływu na stopień nagazowania. Jeśli wyciągniesz piwo z lodowki w cieplejsze miejsce powinno sie wyklarować, jeśli nie podejrzewam infekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest smaczne wrecz bylem zdziwiony ze wyszedl mi ,,Pils"tyle ze bez gazu i pianki a to robi piwo niesmacznym powiem wczorajszym.

Posmak jest lekko slodkawy wiec chyba drozdze niezjadly jeszcze glukozy stad brak gazu? moze za wczesnie wynioslem piwo do chlodnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest smaczne wrecz bylem zdziwiony ze wyszedl mi ,,Pils"tyle ze bez gazu i pianki a to robi piwo niesmacznym powiem wczorajszym.

Posmak jest lekko slodkawy wiec chyba drozdze niezjadly jeszcze glukozy stad brak gazu? moze za wczesnie wynioslem piwo do chlodnego?

No zdecydowanie, daj mu czas żeby się nagazował. Zostaw w ciepłym na kilka dni a potem do chłodnego, ale nie od razu do lodówki, gdzie jest 3~5°C Jeśli tak chcesz zrobić, to zostaw lepiej na 2 tyg w ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja miałem podobnie.

Tydzień po refermentacji najpierw 5 dni w ok 20°C potem ze 2 dni w 15°C piwo było niezłe gaz i pianka mała bo mała ale była. Teraz jak już miesiąc leży w piwnicy ok 10°C to jest do kitu troche. Piana jak w coca coli jest i szybko znika. Gazu mało troche. Z następnym piwem mam podobnie prawie tydzień IPA stało w ok 20°C i po tygodniu jak spróbowałem to byłem zaskoczony mile. Piana i gaz. Przeniosłem do piwnicy i po paru dniach zupełny odpał bo niema gazu ani piany...Ja już nic nie rozumiem z tego...Mam nadzieję że z czasem dojdę do wprawy aby każde piwo było jednakowe bo jak kogoś poczęstuję to będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw butelkę piwa do naczynia z wodą (np. obcięty PET ) tak aby kapsel był pod wodą i obserwuj

czy z pod kapsla wydobywają się bąbelki, jeżeli tak to znaczy że źle zakapslowałeś, albo kapsle

mają złą uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw butelkę piwa do naczynia z wodą (np. obcięty PET ) tak aby kapsel był pod wodą i obserwuj

czy z pod kapsla wydobywają się bąbelki, jeżeli tak to znaczy że źle zakapslowałeś, albo kapsle

mają złą uszczelkę.

Albo zakapslowałeś butelkę z uszkodzoną szyjką. Dla testów jedno takie piwko zostawiłem sobie z opisanym kapslem co by nie było problemów ze znalezieniem butelki. Po 3 tygodniach piwo było ciut kwaśniejsze od reszty, smak przypominał sfermentowany sok z kartonu. Butelkę oczywiście wyrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza nieszczelnymi kapslami, czy infekcją, przyczyną różnic w nagazowaniu może być bardzo słabe nagazowanie. W podwyższonej temperaturze jakieś nagazowanie jest, w obniżonej tak jakby go nie było. Można to sprawdzić testując 2 butelki piwa, jedną schłodzoną, drugą ogrzaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poddałem to próbie. Mój munich dunkel leżakujący od 5 tego listopada w piwnicy ok.10°C ma zero piany...jak go wezmę na dwa dni do ok. 13°C ma fajną małą piankę...i gaz ok. natomiast ten z piwniczki ma gaz ale piana jak w pepsi znika po 5 sekundach. Jaka przyczyna...w dodatku przyznam że smakował super po tygodniu od butelkowania a teraz mam wrażenie że robi się coraz bardziej kwaskowaty...infekcja? nie wiem jest pijalny ale może się przyzwyczaiłem. Leżakowanie piwa dla mnie to duża zagadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.