Skocz do zawartości

Wiek gęstwy


giusto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chcę zapytać czy gęstwa 7 miesięczna z drożdży WB 06 nadaje się jeszcze do użycia, drożdże oczywiście ruszyły wyjęte z lodówki, tylko czy po takim czasie nie zmutowały?, czy nie będzie jakiś dziwnych smaków, pachną normalnie, robię właśnie piwko z resztek słodów, i wychodzi na to że muszę coś w stylu pszenicznego zrobić. Skład: pilzneński 1250g, monachijski, 1520g, pszeniczny 1500g, karapils 300g, zakwaszający 50g, caramunich I 300g, mam gęstwę świeżą z drożdży us 04, suche us 05, i gęstwę wb 06 ale w wieku 7 miesięcy, doradźcie jakich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że pyszne, tylko czy można go podciągnąć pod jakiś styl, bo chciałem w beertoolsie sprawdzić jeszcze ile go nachmielić i nagazować.

Jakieś angielskie Ale :D Styl dopasuj do gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że gęstwa z drożdży pszenicznych daje dużo słabsze smaki weizenowe w piwie w porównaniu do drożdży. I tak kolejny zbiór jeszcze słabsze. Dzisiaj mam zamiar użyć 3068 mam I zbiór - 3 miesiące w lodówce. II zbiór - 1 miesiąc i chyba się zdecyduje na drugi zbiór, bo pachną dużo lepiej niż te starsze. Chociaż tamte też wcale jakiś niepokojących zapachów nie wydzielają, tyle że 3 miesiące to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz ty, a ja właśnie dwie butelki po pszenicznych wypłukałem. Napisz coś więcej. Z jakiego piwa da się sensownie drożdże odzyskać i jak do tego podejść. Nakarmić je normalnie brzeczką i zobaczyć czy wystartują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz ty, a ja właśnie dwie butelki po pszenicznych wypłukałem. Napisz coś więcej. Z jakiego piwa da się sensownie drożdże odzyskać i jak do tego podejść. Nakarmić je normalnie brzeczką i zobaczyć czy wystartują?

Tak odzyskałem drożdże Bavarian Wheat z pół rocznego pszeniczniaka. Z butelki przelać piwo do szklanki nie do końca. Z drugiej to samo. Wlać do jednej wody popłukać przelać do drugiej.

Dodać trochę brzeczki. No i tak dalej jak każdy inny starter. Oczywiście jak najbardziej sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

tak sobie czytam dyskusję:

 

http://www.homebrewersassociation.org/forum/index.php?topic=5994.msg71833#msg71833

 

i widzę, że są ludzie,którzy stosują kryteria jeszcze ostrzejsze niż ja.

 

Tak Kaiser twierdzi, że jak gęstwa/starter jest starsza niż 2-3 dni to zauważa problemy z osiagnięciem limitu fermentacji, co objawia się słodszym posmakiem piwa.

 

Co gorsza twierdzi, że wiek gęstwy liczy się nie od dnia zebrania, ale od dnia w którym ustała aktywna fermentacja w fermentorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po burzliwej, czasem zdarza mi się zrobić burzliwą razem z cichą, ale coraz rzadziej bo zdarzają się dziwne smaki po tym, ale wtedy nie odzyskuję drożdży. Po cichej jest za mało drożdży i są w zbyt słabej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja nie zbieram gęstwy tylko przelewam z wiadra do wiadra. Nie mam potem żadnych problemów.

Dawno dawno temu też tak robiłem. Sposób może i wygodny' date=' ale kiepski.[/quote']

dlaczego ? też tak robię i nie widzę efektów ubocznych , możesz wyjaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja nie zbieram gęstwy tylko przelewam z wiadra do wiadra. Nie mam potem żadnych problemów.

Dawno dawno temu też tak robiłem. Sposób może i wygodny' date=' ale kiepski.[/quote']

dlaczego ? też tak robię i nie widzę efektów ubocznych , możesz wyjaśnić ?

Było na forum. Po fermentacji zostaje w fermentorze dużo syfu. Poza tym nie kontrolujesz ilości gęstwy. I na końcu wymaga to "wstrzelenia się" ze ściąganiem piwa z poprzedniej warki dokładnie w moment warzenia kolejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.