Skocz do zawartości

Witam z Wrocławia ;]


somek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno założyłem sobie tu profil, bo wierzę, że znajdę tu masę przydatnych informacji.. a że jestem jeszcze zielony i jak na razie więcej czytam niż warzę, to jest to chyba dla mnie dobre miejsce na zaczęcie zabawy w domowe piwko - mam rację? :D

 

Na koncie mam, jak do tej pory dwie warki 20L z brew kitów robione na początku roku, które rewelacyjne mi raczej nie wyszły (zapach jakby drożdżowo - owocowy), chyba dlatego, ze trzymałem je w zbyt wysokiej temperaturze (podejrzewam, że kolo 25°C wtedy było - okres grzewczy - a poza tym postawiłem fermentator koło grzejnika, bo myślałem, że drożdżom musi być ciepło ;)). Teraz chciałbym spróbować warzyć ze słodów i unikać wysokich temperatur. Stąd znalazłem się w tym gronie :).

 

Mam już nawet w domu surowce i potrzebny sprzęt. Czekam tylko na gar z nierdzewki, który robi mi kolega i może już dzisiaj pozacieram pierwszy raz! Na pierwszy ogień idzie Red Irish Ale. Mam nadzieje, że to nie jest zbyt ciężkie do zrobienia piwko, jak na nowicjusza :)

Edytowane przez somek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również z Wrocławia :D

 

Życzę powodzenia w nadchodzącym zacieraniu. Pamiętaj, że zawsze możesz pójść na szkółke niedzielną do Czeskiego Raju.

 

Powodzenia :)

Właśnie widziałem, ale to chyba nie na tym forum, że można iść do Czeskiego Raju zobaczyć warzenie na żywo prowadzone chyba przez Marusię? W każdym bądź razie było chyba w zeszłą niedzielę i za późno się zorientowałem - już po fakcie - tak pewnie bym się pojawił ;]

 

A może jest gdzieś jakiś harmonogram takich imprez? Wtedy może nie przegapię kolejnej! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum i życzę samych udanych warek. Jeśli możesz to proszę wrzuć na forum jakieś fotki tego gara z nierdzewki, który robi Ci kolega

Jak tylko będę go miał to się pochwalę. Narazie sam go jeszcze nie widziałem, ale ponoć zapowiada się wielki! Prawdopodobnie wyjdzie ponad 50L! To wręcz za dużo jak na takiego niedoświadczonego piwowara jak ja ;).

Nie wiem czy będę w stanie utrzymać w nim w miarę jednakową temperaturę przez dłuższy czas. Wydaje mi się, że zacier będzie mi się szybko ochładzał, bo ma być dość szeroki - 48cm średnicy! - ale za to zmieści mi się na wszystkich palnikach w kuchence, więc przynajmniej z dojściem do 100°C nie będę miał problemu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyjdzie ponad 50L! To wręcz za dużo jak na takiego niedoświadczonego piwowara jak ja lol.

Najwyżej będziesz warzył rzadko ale za to w konkretnych ilościach. Lepiej dokup fermentory i zbieraj już butelki :)

Narazie mam dwa fermentatory 20L i 30L (w jednym wężyk z oplotu), a butelki już zbieram :D Najpierw spróbuje w mniejszych ilościach.. zawsze lepiej puścić 25L w kanał niż 50L ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowidziałem, że gar będę miał dopiero w następnym tygodniu i niestety nie powarzę sobie już w ten weekend :). Cóż, podobno piwowarstwo uczy cierpliwości! W tak zwanym międzyczasie pouczę się więc sztuki piwowarzenia "na sucho" w teorii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również Was witam i pozdrawiam zibi i anteks! Gar już mam w domu. Nawet wczoraj poczyniłem pierwsza warkę :smilies:. Nie mogłem się powstrzymać - mieć już gar i nie warzyć?! ;) Zeszło mi chyba z 6 godzin - jak na pierwszy raz to chyba nieźle! Dziś wieczorem wrzucę może jakieś fotki, które robiłem wczoraj podczas zacierania i warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia gara i moich wczorajszych działań zacierno- warzelnych. Gar jest naprawdę byczy i wygląda jakbym strzelał z armaty do muchy :)! Jedno już wiem po pierwszej warce - w mieszkaniu w bloku operowanie takim garem to męczarnia! Nabiegałem się z nim w tą i z powrotem, nadźwigałem (muszę sprawić sobie jakiś taboret i zmienić miejsce warzenia a na zacieranie w mieszkaniu nabędę lub zmontuję sobie gar max 40L).

 

20L warki w tym garze nie zajmuje nawet 1/3 objętości, bo ma pojemność około 95L! :) A więcej się nie da w nim warzyć w tych warunkach, bo mi kuchenka nie wytrzyma ciężaru :D. Poza tym na dwóch palnikach po wysładzaniu do wrzenia doprowadzałem chyba z pół godziny - a to "tylko" 20L było.

Edytowane przez somek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gar zrobiony "po znajomości" (za przysłowiowe piwo) z odpadów, które i tak na złom by trafiły. W tej fabryce takie "małe" kawałki blachy idą do złomowania, bo nie da się już nic z nich zrobić! :) Ale niemalże 100L gar jeszcze się na szczęście dało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym skorzystał z twoich znajomości :)

Chętnie bym służył pomocą, gdybym sam potrafił coś takiego zmajstrować. Kolegę i tak już naraziłem na zimne spojrzenie szefa! Już nie chciałem więcej wymagać od gara, choć przydałby się np. wspawany kran spustowy 1", bo niestety przelewanie przez przechylanie wymaga użycia sporej siły :rolleyes:. Ale to już niestety zrobię na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.