Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki od kranu w kociołku warzelnym


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam kocioł warzelny. Ostatnio zdejmowałem kran i chcę wymienić uszczelkę, która była do nakrętki, która trzymała kran (od wewnętrznej strony kotła). Nakrętka ma taką wnękę na uszczelkę ale nie bardzo wiem jak znaleźć taką uszczelkę. Z tego co rozumiem to ona musiała uszczelniać zarówno połączenie pomiędzy kotłem nakrętką oraz gwint (czy może gwint się uszczelnia innymi metodami? Po odkręceniu nie widziałem dodatkowych uszczelnień). Jest ktoś w stanie nakierować za czym się rozglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rybak16 napisał:

cześć, mam kocioł warzelny. Ostatnio zdejmowałem kran i chcę wymienić uszczelkę, która była do nakrętki, która trzymała kran (od wewnętrznej strony kotła). Nakrętka ma taką wnękę na uszczelkę ale nie bardzo wiem jak znaleźć taką uszczelkę. Z tego co rozumiem to ona musiała uszczelniać zarówno połączenie pomiędzy kotłem nakrętką oraz gwint (czy może gwint się uszczelnia innymi metodami? Po odkręceniu nie widziałem dodatkowych uszczelnień). Jest ktoś w stanie nakierować za czym się rozglądać?

foto ułatwiło by sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja :) A więc może od początku bo może coś innego poradzicie:

 

1. Oryginalnie wyglądało to tak: 

image.thumb.jpeg.51fcc84dd89ceea20be7a13a6771b4af.jpegimage.thumb.jpeg.5018485a30f09f208e1cf4211c98582f.jpeg

Kran był przykręcony do kotła powyższą nakrętką, ma ona wyżłobienie na uszczelkę. Niestety uszczelka była w strasznym stanie więc chciałem ją wymienić

2. Z racji, że chciałem wskaźnik płynu sobie dorobić przerobiłem to na coś takiego:

image.thumb.jpeg.b5e495b57e4b9ad46d0c9ee9019e5c96.jpeg

Tutaj miałem problem z uszczelnieniem bo musiałem zarówno uszczelnić miejsce styku nakrętki z kotłem jak i gwint (kocioł na podwójne ścianki, jak gwint był nieszczelny to woda między ścianki kotła się dostawała). Niedawno rozkręciłem całość w celu czyszczenia i szukam sposobów na uszczelnienie. Aktualnie używałem takie uszczelki chropowate (są na wysokie temperatury - takie zwykłe czarne zazwyczaj do jakiś 80 stopni są). Gwint był uszczelniony taką pastą (niestety nie mogę teraz znaleźć w sieci linka).

 

3. Chciałbym przejść na nierdzewkę ale niestety jedyny trójnik jaki znalazłem nie ma gwintu zewnętrznego i zastanawiam się jak to połączyć. Mam taki pomysł - wyeliminowało by to problem z uszczelnieniem gwintu aleeee. Nie mogę znaleźć nic ze stali nierdzewnej co by mi pomogło przymocować trójnik.

image.thumb.jpeg.d23cfd1b541c0a58d6e69fe92c255dc4.jpeg

Na powyższym wystarczy jakaś uszczelka pomiędzy łącznikiem a ścianką kotła gdyż gwint przechodzi przez kocioł i z drugiej strony już go uszczelnię sobie na taśmie teflonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nakrętkę nałożyć troszkę grubiej silikonu akwarystycznego.

Rybkom i bimbrownikom nie szkodzi jest wysoko temperaturowy. Są małe tubeczki.

Jak wyschnie i docisniesz gwintem to się dostosuje. Powinno działać.

 

Ceresit CS23 do 150°C

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.