Skocz do zawartości

Festiwal Piwowarów 2011 / IX Konkurs Piw Domowych - spekulacje


coder

Rekomendowane odpowiedzi

co Tomek wymyśli na II konkurs Piwo.org??

Już wymyślił (a nawet wymyślili) i spokojnie' date=' nie pokrywa się :smilies: Ale o tym w osobnym wątku.[/quote']

No i gdzie ten wątek, bo nie zauważyłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy taki RIS może się odpowiednio ułożyć do czerwca ? Jak będzie załóżmy zacierany na początku listopada.

Na kolońskie i szkockie za wcześnie ,pozostałe można śmiało zacząć czy tak ?

RIS po 6 miesiącach będzie w olimpijskiej formie. Szkockie Ale też bardzo dobrze się starzeją. Kolscha lepiej chyba wysłać na swieżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, mój będzie miał 9 miesięcy :smilies:

Coder ma rację. Kolsch dużo traci na długim leżakowaniu. Wiem ze swoich doświadczeń. Lepiej wiosną uwarz nowego ;)

 

RIS po 6 miesiącach będzie w olimpijskiej formie.

Wydaje mi się, że zależy jaki. Wersje z bardzo dużym zasypem słodów palonych/czekoladowych, nisko odfermentowane dla balansu, mogą nie zdążyć. Chyba będę musiał zaeksperymentować, żeby zweryfikować tą teorię :)

Edytowane przez Dagome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy' date=' mój będzie miał 9 miesięcy :smilies:[/quote']

Coder ma rację. Kolsch dużo traci na długim leżakowaniu. Wiem ze swoich doświadczeń. Lepiej wiosną uwarz nowego ;)

No cóż zobaczymy. Przyznam, że mi te drożdże 2565 bardzo przypadły do gustu i może jak na wiosnę temperatury się podniosą to zakupię znowu (jeżeli faktycznie to jesienne się zestarzeje). Póki co w piwnicy coraz zimniej nadchodzi czas lagerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I po temacie:

1. Rosyjski Imperialny Stout (>20 °Blg)

2. Belgijskie Złote Ale (16-19 °Blg)

3. Lager Wiedeński (12,5 -14 °Blg)

4. Bohemskie Ciemne (11-12,5 °Blg)

5. Kolońskie (11-12 °Blg)

6. Szkockie Ale 70/- (8,5-10 °Blg)

 

cytat ze strony PSPD

A nie ma być wg BJCP gęstość początkowa: 17,1 - 22,7°Blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po temacie:

1. Rosyjski Imperialny Stout (>20 °Blg)

2. Belgijskie Złote Ale (16-19 °Blg)

3. Lager Wiedeński (12' date='5 -14 °Blg)

4. Bohemskie Ciemne (11-12,5 °Blg)

5. Kolońskie (11-12 °Blg)

6. Szkockie Ale 70/- (8,5-10 °Blg)

 

cytat ze strony PSPD[/quote']

A nie ma być wg BJCP gęstość początkowa: 17,1 - 22,7°Blg?

Vienna lager 11,9-12,4 wg BJCP :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma być wg BJCP gęstość początkowa: 17,1 - 22,7°Blg?

Ta kategoria obejmuje całą grupę Belgijskich Ale (Belgian Golden Ale, Belgian Golden Strong Ale, Belgian Blonde), już kilka razy wcześniej kategorie nie sugerowały się dokładnie BJCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem, zrobi się mocniejsze wiedeńskie.

 

Niestety, smak Negra Modelo pamiętam jak przez mgłę, więc mogę nie trafić z goryczką, ale najwyżej natłukę tego wiedeńskiego więcej, a wiosną się coś wybierze. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma być wg BJCP gęstość początkowa: 17' date='1 - 22,7°Blg?[/quote']

Ta kategoria obejmuje całą grupę Belgijskich Ale (Belgian Golden Ale, Belgian Golden Strong Ale, Belgian Blonde), już kilka razy wcześniej kategorie nie sugerowały się dokładnie BJCP.

Moim zdaniem słusznie, ten podział akutatjest dość sztucznie narzucony.

 

Ciekawe, kto potrafi w ślepym teście prawidłowo zakwalifikować Belgian Pale Ale, Belgian Golden Strong i Tripla , wszystkie o mocy np. 18 Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienna lager 11,9-12,4 wg BJCP :rolleyes:

Dokładniej, BJCP 2008 dla Lagera Wiedeńskiego przewiduje stężenie brzeczki podstawowej w zakresie 1,046 (11,5 °Blg) - 1,052 (12,9 °Blg).

Ale wiedeńskie IX KPD ma być ukłonem dla Wiednia z okazji 200-lecia Oktoberfest, więc tak jak piwo festowe, jest nieco mocniejsze :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma być wg BJCP gęstość początkowa: 17' date='1 - 22' date='7°Blg?[/quote'']

Ta kategoria obejmuje całą grupę Belgijskich Ale (Belgian Golden Ale, Belgian Golden Strong Ale, Belgian Blonde), już kilka razy wcześniej kategorie nie sugerowały się dokładnie BJCP.

Moim zdaniem słusznie, ten podział akutatjest dość sztucznie narzucony.

 

Ciekawe, kto potrafi w ślepym teście prawidłowo zakwalifikować Belgian Pale Ale, Belgian Golden Strong i Tripla , wszystkie o mocy np. 18 Blg.

No tu akurat złe przykłady dałeś (chyba, że z tym BPA się przepalcowałeś). Mocne BPA będzie bursztynowo-miedziane, Golden Strong powinien być bardzo jasny, Tripel może być jasny, a może być i bardziej bursztynowy.

 

Moim zdaniem wrzucanie do jednego worka Blonde i klona Duvela nie jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę się, że Tripel jest bardziej zorientowany na posmaki przyprawowe, ciut słodszy, ciut bardziej chmielony.

Strong Golden (Duvel) jest zorientowany na owocowość, wytrawniejszy, mocniej nagazowany, jaśniejszy.

 

Sam Duvel z ekstraktem 16,9 °Blg formalnie nie łapie się w kategorii Golden Strong wg BJCP i przyznaje, że widełki podane przez Czesa interpretowałem jako obniżone po to, żeby właśnie się załapał.

 

Zamieszaliście mi, panowie.

Rozumiem, że w IX KPD mamy do czynienia z Belgian Golden Strong Ale, a nie z Belgian Tripel, czy Belgian Blond Ale, albo z kategorią powstałą ze zlepienia tych trzech stylów?

Jeżeli się mylę, czy mógłby mnie ktoś wyprowadzić z błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiadomo, że 14tka wygra z 12tką, przy wszystkich pozostałych cechach równych.

Skąd to wiadomo?

 

Ja w każdym razie nie będę celował tak wysoko - tak w 5.5-5.6% ABV, żeby to ukręcić z 14°Blg to trzeba by było zacierać wybitnie na słodko, a to nie są słodkie piwa. Czyli pewnie 13°Blg (a może nawet 12.5) i Hohkurz. I oczywiście będę liczył na to, że piwo wygra smakowitością, a nie liczbami. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiadomo' date=' że 14tka wygra z 12tką, przy wszystkich pozostałych cechach równych.[/quote']

Skąd to wiadomo?

Taka jest reguła w konkursach, zwykle wygrywają piwa z górnej granicy widełek - więcej mocy, wiecej smaku.

 

A co do alkoholu, nie ma takich ograniczeń, jeżeli podwyższono widełki ekstraktu, to i alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiadomo' date=' że 14tka wygra z 12tką' date=' przy wszystkich pozostałych cechach równych.[/quote'']

Skąd to wiadomo?

Taka jest reguła w konkursach, zwykle wygrywają piwa z górnej granicy widełek - więcej mocy, wiecej smaku.

 

A co do alkoholu, nie ma takich ograniczeń, jeżeli podwyższono widełki ekstraktu, to i alkoholu.

Mój Wee Heavy miał 20 blg,przy widełkach 17.1 - 32.2°Blg

Vienna lager będę próbował 12,5-13 blg,nie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Wee Heavy miał 20 blg,przy widełkach 17.1 - 32.2°Blg

Vienna lager będę próbował 12,5-13 blg,nie więcej

Inaczej jest z piwem o widełkach ekstraktu załóżmy 11-14°Blg, a inaczej będzie z piwem bardzo mocnym powyżej 20°Blg.

 

Ciekaw jestem, na ile taka festowa wersja Vienna Lager podchodząca pod 14°Blg, będzie odróżnialna od Marcowego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.