Skocz do zawartości

Festiwal Piwowarów 2011 / IX Konkurs Piw Domowych - spekulacje


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie sugeruję, ale mam podobne przeczucia - największa konkurencja będzie w kolońskim i belgijskim, a GCh będzie wiedeńskie albo belgijskie (kolońskiego nie wykluczam, ale jednak...).

 

Skoro nie musimy już spekulować na temat kategorii, to sobie pospekulujemy w ogóle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujcie Panowie' date=' kombinujcie bo[b'] coś mi mówi, że wienna albo belgian golden będzie GC[/b].

Sugerujesz że konkurs jest ustawiony ? Myślałem że GCh jest najlepsze piwo , a nie to które pasuje komuś tam :)

Ja niczego nie sugeruję, ja spekuluję (jak w tytule tematu). Odkąd GC jest warzone w Cieszynie obstawiałem co by takiego pasowało do uwarzenia. I tak trafiłem za pierwszym razem, że to będzie doppelbock, a za drugim BPA. Na ten sezon jest trudniej bo jest więcej kategorii które mogą być brane pod uwagę, ale tak sobie myślę:

RIS za bardzo podobny do portera a porter już robią, i to bardzo dobry,

Bohemskie ciemne - kilka km za granicą jest tego pełno i w sklepach w Polsce też, za duża konkurencja i nic wyjątkowego

Kolońskie - za bardzo podobne do jasnego lagera, szkoda zachodu,

Szkockie ale 70/- za słabe, klient nie zaakceptuje takiej barwionej wody.

Ale jak powiedziałem to tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego robi się ściemę z GCh , można zrobić jak w konkursie w Częstochowie - kategorii kilka ale od początku wiadomo jakie będzie warzone

Lub jak w konkursie na Słowacji - nie warzono piwa które zdobyło GCh ( ze względów technologicznych )tylko inne wg receptury zwycięzcy

Tak tylko spekuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już poruszyłeś ten temat... to nie możesz nie wiedzieć, że właściwie cała ta dyskusja jest dla picu, bo przecież ONI przeczytali całe forum i WIEDZĄ dokładnie komu się GCh należy, a komu nie. :)

 

Na szczęście trzeba zachować pozory i parę dobrych piw się uwarzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrące jeszcze swoje dwa słowa , a mianowicie

kto warzy te piwka myślicie że Oni nie śledzą największych forum w polsce ?

zawsze jest łatwiej w wyborze

ale mogę się mylić ...pozdr

Ale którzy Oni? Rząd światowy? Ci którzy ukrywają tajemnicę z Roswell?

 

Przecież póki co to jeszcze nie wiadomo kto będzie w jury w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj.

GC jest wybierany przez najlepszych jurorów każdego Konkursu spośrod najlepszych piw każdej kategorii w otwartej degustacji >> dyskusji.

Żadne "czynniki zewenętrzne" nie mają tu znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ... Masoni ... będziecie musieli wszyscy patrzeć kto z kim i w jaki sposób się wita... Oni mają przecież tajny uścisk dłoni :) wtedy będzie wiadomo kto wygra. :) dla wszystkich zwolenników spiskowej teorii dziejów (czyli zwłaszcza dla mnie) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na mój avatar a wszystko się wyjaśni....

Nie rząd światowy, nie cykliści ani masoni... tylko kto?? no KTO ?? :)

 

dot. następnego wpisu: jeśli leśnicy jeżdżą czołgami to tak.... (to tyle jeśli chodzi o podpowiedź) :)

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.