Skocz do zawartości

Pierwsza Fermentacja


trol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do doświadczonych kolegów,jak długo mogę trzymać brzęczkę w fermentatorze po pierwszej burzliwej fermentacji (zakończyła się wczoraj) a rozlewać chcę do butelek w poniedziałek lub wtorek?Brewkit pilsner

Edytowane przez trol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy piwo masz w fermentorze?? Tzn kiedy mieszałeś składniki/zadawałeś drożdże. Piwo po tygodniu zwykle jest gotowe. Więc jeśli w poniedziałek zaczynałeś to w poniedziałek/wtorek (teoretycznie) możesz butelkować. Ile dni trwała ferm.burzliwa??

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko jakoś. W jakiej temperaturze się to odbywało?? Masz termometr na fermentorze?? Bo jak ferm.ustała z jakiś przyczyn (np zbyt niska temperatura) to piwo jeszcze nie odfermentowało całkowicie. Masz cukromierz by zmierzyć czy °Blg spadło do poziomu zalecanego w instrukcji brew-kita?? Sprawdź czy °Blg nie jest zbyt wysokie i czy spada w następnych dniach. (pamiętaj by cukromierz zdezynfekować !!! - jeśli będziesz go wkładał do fermentora)

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było 24°C to stawiam, ze odfermentowało (w rurce musiało wesoło bulgotać). Wg mnie najpóźniej w poniedziałek lejesz do butelek.

Masz spirytus albo wódkę?? Tym dobrze zdezynfekujesz szklany cukromierz. Jak w domowym barku pustki... umyj cukromierz w wodzie (przepłucz) i wsadź go gdzieś na kilkanaście minut w opary pirosiarczynu lub OXI (czy co tam masz do dezynfekcji sprzętu) -jak masz drugi fermentor to na dno nalej 2 litry letniej wody dodaj małą łyżeczkę preparatu (piro lub OXI) rozmieszaj, wstaw tam cukromierz i zamknij dekiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc. Jeszcze jedno pytanie co dawać do butelek do drugiej fermentacji zawsze dawałem cukier ale podobno lepsza jest glukoza,znalazłem też na allegro drażetki chba sacharozy specjalnie 3gramowe podobno najlepsze.

http://allegro.pl/nowosc-dropsy-fermentacyjne-wygodne-piwo-domowe-i1249282379.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukoza jest bardzo dobra.

Możesz kupić w zwykłym sklepie czy markecie (możesz kupić na zapas ze 4 paczki):

glukoza_th.jpg

Te cukierki fermentacyjne polecam gorąco, sam ich używam. Po godzinie (niecałej) są już rozpuszczone, tylko raz wystarczy potem przewrócić butelkę do góry dnem by całkowicie rozmieszać pływający na dnie butelki "syropek". Możesz zamówić kilka paczek. Jak nie dojdą do poniedziałku to użyj glukozy lub cukru... brązowego (taki mały eksperyment - podobno czuć lekką zmianę smaku na plus).

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.