Skocz do zawartości

Żenjuący artykuł ma wp.pl


przybysh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywistością jest to gdyby dane ujrzały światło dzienne spadła by sprzedaż i może dla innych browarów wyraźne ostrzeżenie żeby tak nie robić.

Również jest taka sytuacja w przemyśle wędliniarskim - z 1kg mięsa 1.5/1.4kg produktu finalnego.

MOTTO: SZYBCIEJ , WIĘCEJ, TANIEJ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółć się wzięła prawdopodobnie stąd, że pracownicy techniczni browaru zobaczyli jak się dodaje ekstrakt chmielowy do piwa. A nie wiedząc co to za żółto-zielona galareta wymyślili sobie że to bycza żółć z chin. I przez to ma się strasznego kaca po takim piwie. Najgorsze że ludzie w to wierzą.

 

5200 złotych. Straszna kara dla browaru. A większość nieprawidłowości to wysokość literek na etykiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać ten artykuł i po pierwszym akapicie sobie odpuściłem. W zasadzie to nie interesuje mnie już co jest w komercyjnym piwie i nawet nie chcę tego wiedzieć. Niech się martwią ci co ubóstwiają komercyjne trunki. Ja wiem, jak smakuje domowe piwo i wszyscy to wiemy, że żadnego świństwa tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy na produktach żywnościowych

nie powinna znajdować się informacja dotycząca składników?

Czy może piwo samo w sobie jest już składnikiem piwa?

Na etykietach wielu piw jest informacja, że zawiera słód. A oprócz niego nic więcej?

Trochę to brzmi jakby ten słód był czymś nienormalnym w piwie (chociaż może jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak by było, to prawda wyszłaby na jaw. Zasyp niewielu piw w Polsce składa się w 100% ze słodu. Gdyby "dzieci Żywca" dowiedziały się że piją fermentowany syrop kukurydziany z dodatkiem ekstraktu chmielowego... armagedon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób naprawdę nie zwraca uwagi na to co je i pije. Jeżeli zwróci się im uwagę, odpowiedzą "tak, tak, oczywiście", po czym wracają do swoich przyzwyczajeń. Z lenistwa, uważając że są ważniejsze rzeczy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak by było, to prawda wyszłaby na jaw. Zasyp niewielu piw w Polsce składa się w 100% ze słodu. Gdyby "dzieci Żywca" dowiedziały się że piją fermentowany syrop kukurydziany z dodatkiem ekstraktu chmielowego... armagedon!

Akurat wszystkie znaki na ziemi i niebie skłaniają do stwierdzenia, że Żywiec jest "all malt".

 

Sprawa jest przykładem totalnej degrengolady polskiego dziennikarstwa. To jest po prostu dramat, że ktoś takie bzdury wypisuje. Nie załamujcie mnie proszę komentarzami, że "coś w tym musi być, itp".

 

Jedna sprawa jest w tym pozytywna, na mój blog dziś było 6 wejść z wyszukiwarki po wpisaniu frazy "żółć w piwie". :D:lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.