Skocz do zawartości

Za niskie blg poczatkowe


Mefis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jako świeżak, 

Robiłem dzisiaj pierwszą walkę z brewkitu zestawu startowego browamator, Finlandia lager. Przed dodaniem drożdży sprawdziłem brzeczkę i balingometr pokazał 6.3 blg ( probke w menzurce schlodzilem do 22 stopni).

Czy to mozliwe zeby bylo tak nisko ?

Skladniki 1.5 kg nachmielony ekstrakt z puszki + 1 kg ba brewkit plus

Edytowane przez Mefis
Literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, anteks napisał:

powinno być około 9, ogólnie instrukcja to jakiś rak. prawilnie to 2 puszki po 1,7 daje przyzwoity wynik przy 20l. Przy tych składnikach powinno byc na 15l 12blg

ps rozumiem że fermentacja w 10'C?

W instrukcj bylo zeby przez pierwsze 7-10 dni fermentowalo w 22-28 stopniach wiec wynioslem do piwnicy gdzie jest ok 26'C.

Myslisz ze w 10 bedzie lepiej ? To jutro wywioze na dzialke gdzie powinno byc 8-10'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mefis napisał:

W instrukcj bylo zeby przez pierwsze 7-10 dni fermentowalo w 22-28 stopniach wiec wynioslem do piwnicy gdzie jest ok 26'C.

Myslisz ze w 10 bedzie lepiej ? To jutro wywioze na dzialke gdzie powinno byc 8-10'C

wszystkie sklepy piszą bzdury w instrukcjach byle tylko zgarnąc kase. Czytać, pytać zanim zaczniesz warzyć pomoże zaoszczędzić kasę oraz rozczarowaie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mefis napisał:

Mam pytanie jako świeżak, 

Robiłem dzisiaj pierwszą walkę z brewkitu zestawu startowego browamator, Finlandia lager. Przed dodaniem drożdży sprawdziłem brzeczkę i balingometr pokazał 6.3 blg ( probke w menzurce schlodzilem do 22 stopni).

Czy to mozliwe zeby bylo tak nisko ?

Skladniki 1.5 kg nachmielony ekstrakt z puszki + 1 kg ba brewkit plus

sprawdź, czy w wodzie spławik pokazuje 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anteks napisał:

wszystkie sklepy piszą bzdury w instrukcjach byle tylko zgarnąc kase. Czytać, pytać zanim zaczniesz warzyć pomoże zaoszczędzić kasę oraz rozczarowaie

Dzieki wielkie :), czytalem wczesniej i nigdzie nie wyszlo nikomu tak niskie Blg na starcie dlatego mnie to zdziwilo. Zobaczymy co wyjdzie i oby z nastepnymi warkami juz nie z brewkitu bylo tylko lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/15/2022 at 8:40 PM, Mefis said:

Myslisz ze w 10 bedzie lepiej ? To jutro wywioze na dzialke gdzie powinno byc 8-10'C

Teraz to już po robocie. W 28 stopniach nawet na górniakach wyjdzie Ci rozpuszczalnik (w najlepszym wypadku). Ale wiadomo - wylać zawsze zdążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.