Skocz do zawartości

Alkohol w piwie


hoirack

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak w dziewiętnastce 5' date='7 ABV?[/quote']

Dużo słodów karmelowych, wysokie temperatury zacierania i z 19°Blg bez problemu da się zakończyć fermentację na 8°Blg. A własnie jednym z wzorów (pomińmy jego dokładność) przy takich gęstościach właśnie wychodzi 5,7% alk.

Chodzi o to że słody karmelowe nie rozpadają się na cukry które zeżrą drożdże i 8 °Blg to coś co nadaje smak, kolor itd w piwie ciemnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniam całe zajście z tą warką

http://www.piwo.org/forum/t4030-Browar-REX-%23-17-Brakujace-Ogniwo.html

Warzone w lipcu

 

Skład:

woda do zacierania 22l z wodociągu

Pilzeński 6kg

Karmelowy własny, z pilzeńskiego 0,5kg

Jęczmień palony 270g

Barwiący 200g

Kasza jęczmienna kleikowana 1kg

Ekstrakt barwiący własny 13°Blg 1l

 

Zacieranie:

67°C - 90min

76°C -> wsypanie ciemnych słodów -> filtracja

 

Chmielenie:

50min - 40g Marynka

10min - 30g Lubelski

 

Drożdże Wyeast 1084 Irish Ale - górnej fermentacji 16-22°C

 

Ilość brzeczki 18l 19°Blg

Drożdże zadane w 28°C

Fermentacja burzliwa 6dni - temp brzeczki 20-22°C - zeszło do 5,5°Blg

Fermentacja cicha 14dni - temp brzeczki 20-21°C - zeszło do 4,5°Blg

Surowiec użyty do refermentacji 1,5l brzeczki 17°Blg

 

Szacunkowo napisałem że piwo ma ok 7,5% ABV

Możliwe że po prostu Pieron się machnął i napisał na odwrót, ale zapytam dla pewności

 

Przepraszam za bajzel w powyższych zapiskach

Jak zacznę prowadzić Zapiski tu na forum to ta receptura się tam pojawi :)

 

63sbilh1w9ox_t.jpg

 

Aha, piwko w stylu (lub obok stylu) Foreign Extra Stout

Edytowane przez rex5555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jasne wszystko!

 

7,5 to dla mnie wynik już prawdopodobny do osiągnięcia. Nie mogłem w to uwierzyć że ciemne słody potrafią aż tak podnieść ilość niefermentowalnych cukrów. W takim karmelowym to na pewno jest dużo maltozy, bo jest zacierane w ziarnie jak to wszyscy wiedzą. Tak że problem z głowy.

 

Jedyne co mnie gnębi to ilość alkoholu i rozgrzewające właściwości moich piwek... Nawet moja mama nie potrafi wyczuć nuty alkoholowej w zapachu, a jednak dobrze czeszą grzywę.

Może jak bym zacierał tylko w 68°C to byłyby słabsze?

Edytowane przez hoirack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie piwa o dużym ekstrakcie...

to po prostu przy zacieraniu wpyp ziarno bezpośrednio do 72-73°C. Ekstrakt będzie wysoki, a po "czaszy" nie pociągnie.

W sumie to nie jest problem, ale byłem przekonany że piwka domowe są słabsze od koncerniaków.

Domowe są i słabsze, są i mocniejsze. Koncerniaki są tylko i wyłącznie nastawione na wyciągnięcie jak najwięcej %%% z surowca i to wszystko tłumaczy. Smak, aromat i inne to rola drugo-trzecio planowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie piwa o dużym ekstrakcie...

to po prostu przy zacieraniu wpyp ziarno bezpośrednio do 72-73°C. Ekstrakt będzie wysoki' date=' a po "czaszy" nie pociągnie.[/quote']

Poeksperymentuję i zobaczę co mi najbardziej pasuje. A takie zacieranie nie daje za dużo słodkości?

 

W sumie to nie jest problem' date=' ale byłem przekonany że piwka domowe są słabsze od koncerniaków.[/quote']

Domowe są i słabsze, są i mocniejsze. Koncerniaki są tylko i wyłącznie nastawione na wyciągnięcie jak najwięcej %%% z surowca i to wszystko tłumaczy. Smak, aromat i inne to rola drugo-trzecio planowa.

I właśnie dziwię się, że przy ekstrakcie 12°Blg°C moje piwka są i smaczne i mocne :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.