Skocz do zawartości

Piwo konopne


Prynt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie może doświadczenie z warzeniem piwa konopnego (na konopii - przemysłowej oczywiście :D?

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje co do takiego piwa.

A jaki cel miałoby dodawanie do piwa konopi (jakichkolwiek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cele czysto smakowe oczywiście (jak mówiłem - konopia przemysłowa). Na rynku mamy parę takich piw zagranicznych jak Hemp Valley, czy Cannabia. Nie mam zielonego pojęcia jak takie piwo warzyć, ale smak jest na tyle ciekawy, że chętnie bym spróbował.

 

EDIT: Żeby nie było. :D Wykorzystywanie, posiadanie, przetwarzanie itd. konopi przemysłowej jest w 100% legalne. (ilość THC w nich zawarta jest na tyle mała, że jest uznawana za zupełnie nieszkodliwą)

Edytowane przez Prynt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie warzylem, bo nie pale ziola od lat i moim zdaniem jak lubisz Ziele to je pal a nie pij, ale znalazlem na google to: http://www.gardenscure.com/420/marijuana-cooking/56853-cannabis-beer.html

 

Koles tam pisze, ze on warzy typowy porter lub stout z dodatkiem 1/2 uncji (7g.) meksykanskiego ziela, ktore dodaje na 30 min przed zakonczeniem gotowania. On twierdzi, ze po wypiciu ludzie dostaja "suchej geby i czerwonych oczu", chociasz moim zdaniem efekty nawet najmocniejszego ziola w proporcji 0.5 oz./5 gal (7 g./20 lit.) musza byc minimalne.

Ja osbiscie bym dodal ziele na 5-0 min przed koncem gotowania, lub nawet bym sprobowal "suchego ziolowania", aby utrzymac smak i zapach.

 

PS. Tutaj 'typowy" porter to porter z drozdzami ale, czyli "gornego drozdzowania", czy jak wy to tam nazywacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ten jego sposób musi być strasznie nieefektywny jeśli chce uzyskać walory nazwijmy to niesmakowe - THC łączy się z tłuszczem, dlatego np. gotuje się zielsko z mlekiem. W piwie chyba tłuszczy zbyt dużo nie ma? :)

 

Ale wiesz, ja naprawdę miałem na myśli użycie konopi przemysłowej w celach włącznie smakowych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ten jego sposób musi być strasznie nieefektywny jeśli chce uzyskać walory nazwijmy to niesmakowe - THC łączy się z tłuszczem, dlatego np. gotuje się zielsko z mlekiem. W piwie chyba tłuszczy zbyt dużo nie ma? :)

 

Ale wiesz, ja naprawdę miałem na myśli użycie konopi przemysłowej w celach włącznie smakowych. :D

Szczerze mówiąc, to dodawania jakichkolwiek konopi, czy tych dla papug, czy też innych, jest dla mnie osobiście całkowicie pozbawione sensu, ale to taki już urok piwowarstwa domowego - każdy robi co mu się podoba.

Prynt - jak już zaczniesz wszelakie eksperymenty, to na wszelki wypadek zerknij jeszcze tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Bawarskie_Prawo_Czysto%C5%9Bci - to też zdecydowanie warto wiedzieć :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.