Skocz do zawartości

BW11 krótkie pytanie


Piotr Ba

Rekomendowane odpowiedzi

Gozdawa? Gozdawy drożdże szaleją, najczęściej miałem oznaki przegazowanego piwa w butelkach. Fermentacja stawała na określonym poziomie, no to siup do butelek, a po dwuch-trzech miesiącach musiałem rozgazowywać piwa w piwnicy. Daruj sobie BW11, jak chcesz suchary kup Mangrove Jack's, te mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Gozdawa? Gozdawy drożdże szaleją, najczęściej miałem oznaki przegazowanego piwa w butelkach. Fermentacja stawała na określonym poziomie, no to siup do butelek, a po dwuch-trzech miesiącach musiałem rozgazowywać piwa w piwnicy. Daruj sobie BW11, jak chcesz suchary kup Mangrove Jack's, te mogę polecić.

Dzięki. Już kupiłem bo tanio było a akurat byłem w Łodzi to wziąłem przy okazji. Piwo jest bez ambicji zadnych tylko do domu na jesień może dadzą radę jakoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 10/25/2022 at 8:27 PM, Piotr Ba said:

Już rozeznałem te drożdże i na pewno do nich wrócę. Idealna pszenica wyszła, oczywiście fermentowano w 16 st C, lepsze w wariancie bez przerwy ferulikowej. Banan ekstra, bardzo dobre piwo. 

IMG_20220930_170231.jpg

Banan ekstra w aromacie, czy ten na obrazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wariant bez przerwy ferulikowej wydaje się być lepszy w balansie - tzn lepiej zrównoważony oczywiście to subiektywna nosowa ocena.

Możecie dawać soku wolny kraj , nie słyszałem o opłacalności takiej praktyki zwłaszcza przy szczepie za 8 zł - który browar to robi ? .

Zacierano infuzyjnie w 66 st C, z 12 odfermentowało zgodnie z założeniem do 2. 10 g marynki na goryczkę, fermentacja 10 dni w 16 st C (13 st C przy ścianie na sondzie - pilnowałem tego jak w lagerach), potem 3 dni trochę cieplej żeby się oczyściło i dojadło. Refermentacja 1,3 litrem brzeczki zamrożonej uprzednio.

Zrób to zobaczysz że to dobre piwo jest. Ja skorzystam napewno z tego szczepu w maju/czerwcu bo pozytywnie mnie zaskoczył.

Edytowane przez Piotr Ba
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.