Skocz do zawartości

DROBIAZGI - Filtrowanie szyszek


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskutowane tu:

http://www.piwo.org/forum/t2071-Nowa-kategoria-w-dziale-sprzet.html

miejsce na drobiazgi ułatwiające życie, nie jest chyba jeszcze określone, wrzucam więc do ogólnego sprzętu.

 

Przy dekantacji brzeczki chmielonej szyszkami (z kotła warzelnego do fermentora), często zdarzało się zasysanie płatków lub całych kwiatów. Walka z sitkiem i jednoczesnym przelewaniu z wysoka - napowietrzanie, najczęściej kończyła się jeszcze jednym miejscem do sprzątania podłogi :) .

 

Rozwiązaniem okazało się sitko do herbaty i kilka minut pracy - rozwiercenie otworu w rączce do średnicy wężyka (tak "na wcisk") i podgięcie jej nad płomieniem. Dodatkowo poodcinałem wystające zaczepy z przodu sitka, żeby nie zbierały się tam zanieczyszczenia.

 

Dekantujemy trzymając za wygięty kawałek i rurkę (niestety przy przelewaniu nie miał mi kto zrobić fotki).

 

Drobiazg ten sprawdził się u mnie już w kilkudziesięciu warkach, przyjął się też w dwóch zaprzyjaźnionych browarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekantujemy trzymając za wygięty kawałek i rurkę (niestety przy przelewaniu nie miał mi kto zrobić fotki).

 

Drobiazg ten sprawdził się u mnie już w kilkudziesięciu warkach, przyjął się też w dwóch zaprzyjaźnionych browarach.

Z powodzeniem można to sitko stosować,bo sprawdza się na sto procent przy dekantacji zielonego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dekantacji zielonego piwa chyba nie ma już tak dużych frakcji które by się zatrzymały na tym sitku.

No tak masz racje wena, zapomniałem dodać że zastosowałem to tylko raz,kiedy rozlewałem pszeniczkę po długiej burzliwej i było jeszcze dużo farfocli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zastosować filtr z oplotu krótkiego, cienkiego wężyka do baterii w oplocie z nierdzewki?

Pewnie też spełni swoje zadanie, ale raczej trudniejsze do utrzymania w czystości - a to już 'zimna' część'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.