Skocz do zawartości

Warzę z "resztek" nie wiem jak nazywa się ten styl...


radar1111

Rekomendowane odpowiedzi

3kg słodu pszenicznego 

2kg słodu pale ale 

1kg słodu wiedeński

0,2kg płatki żytnie

0,5kg płatki pszenne

60min 

Casade 10g mosaic 10g

35min

5g casade i mosaic 5g

15min 

5g casade i 5g mosaic

0min

Casade 30g

Mosaic 30g 

Simcoe 20g

 

Zacieralem 66-67stopni i do tego mam pytanie czy temperatura nie za wysoka i co przez to moge osiągnąć w uwarzonym piwie bo książkowo opisują 62 stopnie jako przerwa maltozowa co się dzieje w temp wspomnianej 66-67 stopni (czy mam rację że będzie wytrawniejsze)

Przyznaje się bez bicia nic nie kalkulowalem robię to tak trochę jako eksperyment co będzie to będzie jak to mówią :) do fermentacji dodaje pobrane wczoraj drożdże z piwka po fermentacji burzliwej fermentis US 05 liczę że ruszy. najgorzej, że nie mam pojęcia ile dać tej gęstwy mam zebrane ok 0,35litra daje to i niech się dzieje wola nieba. 

1 raz robię to tak trochę niechlujnie to moja ok 8 Warka za opinie o tym co tu wyprawiam dziękuję również krytyczne może będzie pomocne to dla mnie w przyszłości . Jeżeli miałbym strzelać jaki to styl bym powiedział że Hazy Wheat IPA 

 

 

 

 

 

Edytowane przez radar1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na Warzę z "resztek" nie wiem jak nazywa się ten styl...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.