Skocz do zawartości

Witam Wszystkich


OLINKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Mam na imię Marzena mieszkam w Częstochowie . Moim dotychczasowym hobby był wyrób wędlin i serów z tego też tytułu jestem użytkownikiem forum wędlinydomowe gdzie niedawno zaraziłam się piwowarstwem domowym. Od trzech m-cy coś tam zacieram i nawet ku mojemu zdziwieniu wychodzi. Pomijając pierwszego brew-kita który do udanych smakowo nie należał ( mój mąż który piwa raczej nie pija to spił gdyż stwierdził, że nawet dobre chyba dlatego, że piwa w smaku za bardzo to nie przypominało :)). W tej chwili mam na burzliwej Bittera 14.7 blg zrobionego z zestawu ( na bazie słodów). W piwnicy leżakują Milk Stout oraz Monachijskie Ciemne ( to jest super w smaku ) . W związku z tym , ze w piątek będę miała gęstwę z bittera ( drożdże S-04 ) czy mogę jej użyć do zadania do IPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-04 nie ma najlepszej reputacji w przypadku wysoko chmielonych piw... o czym dowiedzialem sie dopiero po uwarzeniu wlasnego IPA na S-04 ;-) Profil zapachowo-smakowy ulozyl sie z chmielem dopiero po kilku miesiacach - teraz zdecydowanie wybralbym jakies czystsze drozdze, np. US-05 albo Nottingham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam i cieszę się, że jesteś z nami. Czytałem Twoje posty na WD, oraz niektóre rady. No niestety wywalono mnie z Wd więc nic nie mogłem napisać. Twoją wiadomość na PW dostałem, ale tam również nie mogłem odpowiedzieć.

 

Zapomniałem do IPA użyj lepiej drożdży US-05. S-04 zostaw do jakiegoś ciemniaczka.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię wena na pw napisał do mnie Twój znajomy i wszystko było jasne. Twoje posty z WD też czytałam więc troszkę jakby Cię znam :) no może Twoje zainteresowania i umiejętności. Mam nadzieję, że na tym forum doradzisz mi nieraz . Twój cytat " Do życia potrzeba piwa, kiełbasy i chleba " podoba mi się. Piwo i kiełbasy zrobię sama a chleb to nie problem mąż pracuje w piekarni więc jest go u Nas pod dostatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z_bychu dzięki Tobie ( też ) mogę teraz powitać wszystkich na tym Forum. Ostatnio mi to napisałeś na WD " Specjaliści od piwa są na forach piwowarskich. Tam warto też pytać." . Więc jestem :beer: Pozdrawiam

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.