Jump to content
Sign in to follow this  
OLINKA

Witam Wszystkich

Recommended Posts

Witam !!! Mam na imię Marzena mieszkam w Częstochowie . Moim dotychczasowym hobby był wyrób wędlin i serów z tego też tytułu jestem użytkownikiem forum wędlinydomowe gdzie niedawno zaraziłam się piwowarstwem domowym. Od trzech m-cy coś tam zacieram i nawet ku mojemu zdziwieniu wychodzi. Pomijając pierwszego brew-kita który do udanych smakowo nie należał ( mój mąż który piwa raczej nie pija to spił gdyż stwierdził, że nawet dobre chyba dlatego, że piwa w smaku za bardzo to nie przypominało :)). W tej chwili mam na burzliwej Bittera 14.7 blg zrobionego z zestawu ( na bazie słodów). W piwnicy leżakują Milk Stout oraz Monachijskie Ciemne ( to jest super w smaku ) . W związku z tym , ze w piątek będę miała gęstwę z bittera ( drożdże S-04 ) czy mogę jej użyć do zadania do IPA ?

Witam

W związku z tym , ze w piątek będę miała gęstwę z bittera ( drożdże S-04 ) czy mogę jej użyć do zadania do IPA ?

tak, ale spróbuj najpierw Bittera, czy nie ma nic niepokojącego w smaku (kwaśność, medyczne posmaki...)

S-04 nie ma najlepszej reputacji w przypadku wysoko chmielonych piw... o czym dowiedzialem sie dopiero po uwarzeniu wlasnego IPA na S-04 ;-) Profil zapachowo-smakowy ulozyl sie z chmielem dopiero po kilku miesiacach - teraz zdecydowanie wybralbym jakies czystsze drozdze, np. US-05 albo Nottingham.

Witamy piwowarkę domową!

Nie pomogę jednak bo nie mam doświadczenia :)

W zasadzie do zestawu są dołączone drożdże US-05 więc mogę ich użyć . A gęstwa z bittera pójdzie do lodówki mam w planach następne piwa więc pewnie szybko zostaną zastosowane. Dzięki

No mąż Ci się nie udał, ale za to z Ciebie byłaby idealna kandydatka na żonę :)

Witam reprezentantkę Świętego Miasta.

Może i lepiej nie muszę chować kluczy od piwnicy. Co do lokalizacji to mieszkam od Tego Świętego miejsca b.......ardzo blisko . Do muru obronnego Jasnej Góry mam 100 m. Pozd

Ja również witam i cieszę się, że jesteś z nami. Czytałem Twoje posty na WD, oraz niektóre rady. No niestety wywalono mnie z Wd więc nic nie mogłem napisać. Twoją wiadomość na PW dostałem, ale tam również nie mogłem odpowiedzieć.

Zapomniałem do IPA użyj lepiej drożdży US-05. S-04 zostaw do jakiegoś ciemniaczka.

Edited by wena

Witam Cię wena na pw napisał do mnie Twój znajomy i wszystko było jasne. Twoje posty z WD też czytałam więc troszkę jakby Cię znam :) no może Twoje zainteresowania i umiejętności. Mam nadzieję, że na tym forum doradzisz mi nieraz . Twój cytat " Do życia potrzeba piwa, kiełbasy i chleba " podoba mi się. Piwo i kiełbasy zrobię sama a chleb to nie problem mąż pracuje w piekarni więc jest go u Nas pod dostatkiem :)

Miło mi powitać Ciebie na forum. Często bywam w CZ odwiedzam tam rodzine. W sobote wpadne do Czestochovi na spotkanie o którym wspomniał pioturek

Witam i śle pozdrowienia od Piwowarów Sudeckich. :D

Niech chmiel zawsze będzie z tobą :beer:

Witaj duduś .

Tutaj właśnie są ludzie co rozwieją twoje wszystkie wątpliwości.

Powodzenia w warzeniu. :beer:

Z_bychu dzięki Tobie ( też ) mogę teraz powitać wszystkich na tym Forum. Ostatnio mi to napisałeś na WD " Specjaliści od piwa są na forach piwowarskich. Tam warto też pytać." . Więc jestem :beer: Pozdrawiam

Edited by duduś