Jump to content

Witam Wszystkich


OLINKA
 Share

Recommended Posts

Witam !!! Mam na imię Marzena mieszkam w Częstochowie . Moim dotychczasowym hobby był wyrób wędlin i serów z tego też tytułu jestem użytkownikiem forum wędlinydomowe gdzie niedawno zaraziłam się piwowarstwem domowym. Od trzech m-cy coś tam zacieram i nawet ku mojemu zdziwieniu wychodzi. Pomijając pierwszego brew-kita który do udanych smakowo nie należał ( mój mąż który piwa raczej nie pija to spił gdyż stwierdził, że nawet dobre chyba dlatego, że piwa w smaku za bardzo to nie przypominało :)). W tej chwili mam na burzliwej Bittera 14.7 blg zrobionego z zestawu ( na bazie słodów). W piwnicy leżakują Milk Stout oraz Monachijskie Ciemne ( to jest super w smaku ) . W związku z tym , ze w piątek będę miała gęstwę z bittera ( drożdże S-04 ) czy mogę jej użyć do zadania do IPA ?

Link to comment
Share on other sites

S-04 nie ma najlepszej reputacji w przypadku wysoko chmielonych piw... o czym dowiedzialem sie dopiero po uwarzeniu wlasnego IPA na S-04 ;-) Profil zapachowo-smakowy ulozyl sie z chmielem dopiero po kilku miesiacach - teraz zdecydowanie wybralbym jakies czystsze drozdze, np. US-05 albo Nottingham.

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie do zestawu są dołączone drożdże US-05 więc mogę ich użyć . A gęstwa z bittera pójdzie do lodówki mam w planach następne piwa więc pewnie szybko zostaną zastosowane. Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Ja również witam i cieszę się, że jesteś z nami. Czytałem Twoje posty na WD, oraz niektóre rady. No niestety wywalono mnie z Wd więc nic nie mogłem napisać. Twoją wiadomość na PW dostałem, ale tam również nie mogłem odpowiedzieć.

 

Zapomniałem do IPA użyj lepiej drożdży US-05. S-04 zostaw do jakiegoś ciemniaczka.

Edited by wena
Link to comment
Share on other sites

Witam Cię wena na pw napisał do mnie Twój znajomy i wszystko było jasne. Twoje posty z WD też czytałam więc troszkę jakby Cię znam :) no może Twoje zainteresowania i umiejętności. Mam nadzieję, że na tym forum doradzisz mi nieraz . Twój cytat " Do życia potrzeba piwa, kiełbasy i chleba " podoba mi się. Piwo i kiełbasy zrobię sama a chleb to nie problem mąż pracuje w piekarni więc jest go u Nas pod dostatkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Z_bychu dzięki Tobie ( też ) mogę teraz powitać wszystkich na tym Forum. Ostatnio mi to napisałeś na WD " Specjaliści od piwa są na forach piwowarskich. Tam warto też pytać." . Więc jestem :beer: Pozdrawiam

Edited by duduś
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.