Skocz do zawartości

Prośba o piwka do degustacji


Krzysko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post wiec niniejszym się witam :)

Troche już sobie warzyłem w czasach studenckich i powracam teraz do tematu, gdy dzieci już nie wymagają tak wielkiej uwagi … No i mam piwnice :) 

Mam na koncie kilkanaście warek z ekstraktów i kilka zacieranych… z bardzo różnymi, ciekawymi efektami :)

Celuje głównie w Pilsa w stylu czeskim oraz angielskie smaki górnej fermentacji.
Jako ze efekty były bardzo różne, a do tej pory walczyłem z tematem sam, to stwierdziłem ze dobrze by było sprawdzić do czego w ogóle dążę i podejść bardziej fachowo, a nie na „hura” :)

Czy jest zatem ktoś z Warszawy lub okolic, kto miałby uwarzone piwka z mojego „repertuaru” i byłby tak dobry aby odstąpić po butelce, w celu degustacji?

Na razie nie mam się czym odwdzięczyć, ale mam nadzieje ze to stan przejściowy :)

Mogę tez oczywiście zapłacić za przesyłkę z innych miejsc.

Szukałem podobnego wątku ale nie znalazłem - jeśli zaśmiecam, to proszę o wskazówkę gdzie sie dopisać :)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysko napisał:

gdzie sie dopisać :)

Cześć,

przeniosłem Twój wpis do działu "poznajmy się". Może dobrze spojrzeć na mapę piwowarów, namierzyć sąsiada i zwrócić się do niego bezpośrednio z prośbą?

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz spróbować pilsa w Warszawie to wpadnij do któregokolwiek multitapa. Z tego co kojarzę, Pinta na Chmielnej ma pierwszą pomoc na kranie, Jabberwocky na Nowogrodzkiej też ma na kranie swojego Pilsa. Wyjdzie Ci na to samo co opłacić przesyłkę, a może nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te Pilsy ale ja celuje raczej w Urquell (moje ulubione sklepowe). Jest sporo receptur tego typu i przymierzam się powoli do jednej z nich. Chciałem spróbować czegoś podobnego uwarzonego w domowych warunkach i zobaczyć jak to wychodzi w stosunku do oryginału. 

Ze względu na warunki lokalowe i temp w piwnicy będę raczej robił górna fermentacje. Dolna wymaga u mnie  skonstruowania lodówki styropianowej i pewnie sporej ilości wkładów.
Miałem stara używana lodówkę ze zmienionym termostatem za czasów studenckich ale niestety ta opcja już nie przejdzie :)

ewentualnie będę chciał stworzyć coś przypominającego smakiem tego Urquella w warunkach które mam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie to nie, ale jakby ktoś miał uwarzone to chętnie przyjmę :)

Pomyślałem sobie ze to lepsze niż próbowanie w „mieście” - jak mi posmakuje czyjaś produkcja to może mi się uda ja odtworzyć :)

ale jak nikt nie ma to będę sam kombinował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.