Jump to content
Sign in to follow this  
Bartkii

Taboret, palnik...

Recommended Posts

Znalazłem coś takiego: Taboret

Nada się na coś czy zainwestować w taboret np. z BA lub po prostu jakiś konkretny. Kupił ktoś taki?

Dzięki.

Widziałem już ten test elroya. Mnie się rozchodzi o ten konkretny który podałem. Myślałem że ktoś nabył i ma jakieś przemyślenia na ten temat. Tak tylko spytałem.

Wszystko zależy jaki masz gaz do dyspozycji. Ja na przykład jadę na ziemnym, więc to jest taboret z trochę inną dyszą. Plus jest taki, że nie muszę pamiętać o wymianie butli gpb. Minus, że jestem przywiązany do kotłowni gdzie mam podłączenie do instalacji.

Ja mam taki jak jest podany w linku, ale jeszcze go nie testowałem, bo nie mam butli :( Myślę, że do weekendu ją załatwię, to coś się postaram napisać (prawdopodobnie w swoim wątku :cool: )

PS. Kupiłem identyczny, ale od drugiego sprzedawcy (za 74 zł), bo zestaw przyłączeniowy ma dużo tańszy i w sumie wychodzi taniej. Sama konstrukcja wygląda solidnie a montaż jest banalny.

http://allegro.pl/najtanszy-taboret-gazowy-made-in-italy-nie-chiny-i1232982469.html

Edited by kolomar

Witaj. Ja użytkuję ten typ taboretu (z blachy) od ponad 40 warek i jest OK. Farba się opaliła z elementów nad palnikiem ale na tyle często go używam i trzymam w suchym pomieszczeniu, że nie rdzewieje. Myślę,że taki układ taboretu (cztery nogi, kwadrat) jest stabilniejszy niż trojnożny (zwłaszcza przy stawianiu pełnego gara). Mam najprostszą wersję (bez termopary i zapalarki), ale mi to nie przeszkadza - i tak przy podgrzewaniu mieszam, a co za tym idzie pilnuję gazu. Pozdrawiam

No właśnie chyba się skuszę bo faktycznie na co mi termopara jak i tak przy tym trzeb cały czas być a piezo to też można se darować dłuższa zapalarka za 5 zł np taka zapałka :(

Z reduktorem i wszystkim powinno mnie wyjść może 100 zł :cool:

Jeszcze raz ja. Zapomniałem o gotowaniu - gotuję w pomieszczeniu i nigdy mi się nie zdarzyło zgaśnięcie palnika, a to jednak trochę trwa więc doglądać trzeba. I jeszcze jedno - przy pierwszym użyciu farba się spala i śmierdzi. Dodatkowo u mnie przykleiła się do dna garnka i punktowo oderwłem ją z emalią. To nie porzeszkadza (cały czas warzę w tym samym garnku) ale proponuję ją opalić przed użyciem. Pozdrawiam.

Edited by TMspoko

A taboret do gazu ziemnego? Czym się rożni? Czy może przerobić ten zwykły na propan butan?

Różni się tylko palnikiem, dyszami i paroma innymi drobiazgami.

Nie opłaca się przerabiać, wymienić musiał byś wszystko oprócz samej ramy.

Teoretycznie powinno się różnić samymi dyszami, jak kumpel kupował kuchnie gazową to kupił na metan, po wymianie dysz chodzi na propanie-butanie.

Jeszcze raz ja. Zapomniałem o gotowaniu - gotuję w pomieszczeniu i nigdy mi się nie zdarzyło zgaśnięcie palnika, a to jednak trochę trwa więc doglądać trzeba. I jeszcze jedno - przy pierwszym użyciu farba się spala i śmierdzi. Dodatkowo u mnie przykleiła się do dna garnka i punktowo oderwłem ją z emalią. To nie porzeszkadza (cały czas warzę w tym samym garnku) ale proponuję ją opalić przed użyciem. Pozdrawiam.

Potwierdzam, opal go na dworzu. Farba się opali, ale jak pisali przedmówcy, nie rdzewieje. Zdecydowanie polecam.

Witam, jestem już-prawie-piwowarem domowym. Obecnie na etapie kompletowania sprzętu. Ponieważ nie będę miał możliwości warzenia w kuchni, a fundusze jak to zwykle bywa są ograniczone, mam pytanie do bardziej doświadczonych w tym fachu. Jaka jest minimalna moc urządzenia grzewczego, z którą można zabierać się za gotowanie w ok. 30l garze i czy np. wystarczyły by 2 takie płyty?

http://allegro.pl/kompaktowa-plyta-grzewcza-185mm-srednicy-ekp3022-i1304383907.html

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Wszystko zależy od ilości jaką chcesz zrobić. 20l warka powinna "zadziałać".

edit

w lidlowych garnkach jest grzałka 1800W więc nie powinno być kłopotu.

Jeśli zmieścisz obie pod garnek może być do pełna

Edited by josefik

Tylko z elektrycznymi grzałkami jest jeden problem: garnek powinien dotykać całą (lub jak największą) powierzchnią płytę. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony to grzanie będzie trwało bardzo długo (a gotowanie może być niemożliwe).

Kiedyś na wakacjach, żeby zrobić jajecznicę (bez kiełbaski i cebulki) dla 5 osób, straciłem ponad 30min. Patelnia była pięknie zaokrąglona od spodu.

Przemo z Maciejem robili pokazową Wesową warkę na podwójnej płycie w Grodzisku na PJG, dało się to zagotować ile trwało nie wiem wróciłem jak było posprzątane.

Dać się da, ale lepiej żeby dno było jak najbardziej płaskie - szkoda się denerwować i tracić czas (często garnki pod wpływem ciężaru wybrzuszają się i z super gara robi się wok ;) ). Nie zniechęcam do tego rozwiązania, bo nigdy nie miałem z tym styczności, jedynie wskazuje możliwe problemy. Jeżeli ja miałbym zwiększać wybicie browaru to dla mnie są dwie opcje:

-taboret gazowy

-grzałki elektryczne wewnątrz kadzi

Oczywiście nie każdy ma do tego warunki. A na razie radzimy sobie na zwykłej kuchence tyle, że już w piwnicy a nie w kuchni.